top of page

ГРОШОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ
                                                                              Військовий Адвокат

Залишити заявку
на безкоштовну консультацію!

Дякуємо!
Незабаром ми зв’яжемося з Вами для консультації.

Ідучи на військову службу,  військовослужбовець ризикує своїм життям та здоров’ям на благо Батьківщини. Як винагороду за відвагу, відданість та, водночас, компенсацію за можливі втрати чи ушкодження в ході несення військової служби, Держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби.

Адвокат для військовослужбовців
Виплати військовим
Військові Адвокати Києва

Грошове забезпечення військовослужбовця складається:

 

 1. Посадовий оклад.

 2. Оклад за військовим званням (визначаються шляхом множення прожиткового мінімуму на відповідний коефіцієнт залежно від встановленого тарифного розряду за посадою).

 3. Надбавка за вислугу років.

 4. Щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія);

 5. Одноразові додаткові види грошового забезпечення:

 • грошова допомога на оздоровлення (виплачується одночасно із наданням військовослужбовцю щорічної основної відпустки у розмірі, що не перевищує місячного грошового забезпечення військовослужбовця);

 • грошова допомога для вирішення соціально-побутових питань/матеріальна допомога – підстави для виплати регламентуються окремим дорученням Міністра оборони України № 2683 від 1 лютого 2023 року (виплачується один раз на рік у розмірі, що не перевищує місячного грошового забезпечення військовослужбовця);

 • одноразова грошова допомога при звільненні/вихідна допомога – виплачується військовослужбовцям, які мають вислугу 10 років і більше в розмірі 25-50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби;

 • додаткова винагорода в розмірі 30 000 або 100 000 гривень, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року № 168 (виплачується на період дії правового режиму воєнного стану в розрахунку на місяць пропорційно часу виконання бойових (спеціальних) завдань).

 

Види, розміри, умови виплати основних та додаткових видів грошового забезпечення визначуються Постановою Кабінету Міністрів України №704 від 30 серпня 2017 року та Порядком виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 07 червня 2018 року №260.

 

ВАЖЛИВО ЗНАТИ! При проведенні звільнення з військової служби з військовослужбовцем має бути проведений повний розрахунок не пізніше дати виключення зі списків особового складу військової частини. 

Найбільш поширені проблемні питання з невиплати або невірного нарахування та виплати грошового забезпечення під час проходження військової служби та звільнення:

 

 1. Грошове забезпечення розраховується з застосуванням прожиткового мінімуму станом на 01.01.2018 (1762,00 грн.), в той час як з 29.01.2020 підлягало перерахунку з застосуванням прожиткового мінімуму станом  на 01.01.2020 (2102,00 грн.) = щомісячна недоплата складає 30%.

 

 2. Грошове забезпечення щороку підлягає перерахунку з застосуванням величини 50% мінімальної заробітної плати.

 3. Виплата грошової компенсації за невикористані дні основної відпустки.

 4. Виплата грошової компенсації за невикористані дні додаткових відпусток:

 • Грошова компенсація за додаткову відпустку як учаснику бойових дій.

 • Грошова компенсація за додаткову відпустку за бойові чергування.

 • Грошова компенсація за додаткову відпустку за особливий характер служби.

 • Грошова компенсація за додаткову відпустку льотному складу.

 

 5.    Виплата одноразової грошової допомоги при звільнені (вихідної допомоги).

 

 6.    Виплата додаткової винагороди в розмірі 30 000 або 100 000 гривень (за час перебування на лікуванні після поранення, контузії тощо).

 

 7.    Індексація грошового забезпечення.

 

 8.    Компенсація за неотримане речове майно.

Не проведення розрахунку при звільненні підлягає захисту в судовому порядку. Окрім стягнення з військової частини протиправно не нарахованих та не виплачених видів грошового забезпечення, судовий захист свого права матиме наслідком ще право стягнути з військової частини середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні (сума еквівалента розміру заборгованості на день звільнення але не більше шестимісячного розміру грошового забезпечення).

Детальніше

Команда Подільського юридичного центру має багаторічний досвід роботи у сфері військового права та захисту прав і свобод військовослужбовців.

Тут кожен може знайти надійну підтримку та фахову допомогу. 

 

Усна консультація для військовослужбовців БЕЗОПЛАТНА!

 

Практикуємо послуги:

 • онлайн допомоги у підготовці різного роду документів (скарг, заяв, запитів, процесуальних документів) без потреби особистих зустрічей чи відвідування офісу;

 • онлайн підтримки та супроводженні клієнта.

 

Маєте питання, звертайтеся до нас в:

Завітай до нашого офісу за адресами:

 • м. Київ, пл.Солом'янська, 2, оф. 801

 • м. Вінниця, вул. Визволення, 2, оф. 104/2.

 

Бажаєш бути в курсі змін в законодавстві з питань військового права а також новин судової практики, долучайся до нашої спільноти:

 

Зверніться до нас і ми обов'язково допоможемо!

bottom of page