top of page

Як Перевірити Чи На Дитину Витрачені Аліменти | Сімейний Адвокат

Часто, на фоні довготривалих недовірливих стосунків між колишнім подружжям, у батька/матері, що сплачує кошти у якості аліментів починають з’являтись сумніви і питання.Чи точно мій колишній/моя колишня витрачає кошти на потреби дитини? Як перевірити на що йдуть гроші? Ці та багато інших питань нам неодноразово задавали наші клієнти. Тому команда Подільського юридичного центру пропонує розглянути ці питання детальніше.

Українським законодавством встановлено, що той з батьків або інших законних представників дитини, на ім’я якого виплачуються аліменти, розпоряджається ними виключно за цільовим призначенням в інтересах дитини. Проте, визначення «цільового призначення аліментів» наше законодавство не містить. А тому і доведення факту їх нецільового використання дещо ускладнюється, так як і суди, і органи опіки та піклування можуть трактувати дане поняття відповідно до своїх особистих переконань.

Хоча законом й не встановлено на що саме повинні витрачатися кошти, але вони повинні бути спрямовані на забезпечення якнайкращих потреб дитини, її інтересів: на харчування, лікування, придбання необхідних речей, засобів гігієни тощо.


Тож повернемося до питання як саме платник аліментів може захистити інтереси дитини та перевірити чи цільовим є використання аліментів?

Якщо Ви вважаєте, що сплачувані Вами кошти витрачаються не на потреби дитини, Ви можете звернутись із заявою до органу опіки та піклування.

Протягом 30 днів з дня подачі такої заяви, шляхом здійснення інспекційних перевірок, орган опіки та піклування перевірить умови проживання дитини, рівень задоволення її індивідуальних потреб, з урахуванням розміру сплачуваних аліментів. І по завершенню, винесе відповідний висновок.

Проте, платник аліментів може звернутись до суду, якщо він буде невдоволений результатами такої інспекції і вважатиме висновок органу опіки та піклування недостатньо обґрунтованим.

Зазвичай, одержувачу аліментів також пропонують самостійно підтвердити цільове використання аліментів. Наприклад, надати чеки про закупівлю продуктів, предметів гігієни, одягу тощо.


Інший варіант вирішення такого питання – через звернення до суду з позовом про зменшення розміру аліментів або про внесення частини з них на особистий рахунок дитини у відділенні Державного ощадного банку.

Як зменшити розмір аліментних виплат читайте за посиланням: Аліменти. Як Збільшити Чи Зменшити Розмір Виплат? | Сімейний Адвокат.

Варто зазначити, що виходячи з практики, звертатись до суду краще вже після звернення до органу опіки і піклування. Адже у своїх рішення суди часто посилаються на те, що заявник не приклав достатньо зусиль для врегулювання спору та не спробував перевірити чи є використання коштів цільовим саме через органи опіки та піклування.


При зверненні до суду необхідно зважати на те, що довести факт нецільового використання аліментів украй складно. Адже, як вже зазначалось вище, точного переліку на що повинні витрачатись кошти чинне законодавство не закріплює. Саме тому, радимо Вам звернутись до Сімейного адвокатаПодільського юридичного центру .


Телефонуйте нам або просто зараз пишіть у ЧАТ!Цікаво:


Comments


bottom of page