Як Перевірити Чи На Дитину Витрачені Аліменти | Сімейний Адвокат

Часто, на фоні довготривалих недовірливих стосунків між колишнім подружжям, у батька/матері, що сплачує кошти у якості аліментів починають з’являтись сумніви і питання.Чи точно мій колишній/моя колишня витрачає кошти на потреби дитини? Як перевірити на що йдуть гроші? Ці та багато інших питань нам неодноразово задавали наші клієнти. Тому команда Подільського юридичного центру пропонує розглянути ці питання детальніше.

Українським законодавством встановлено, що той з батьків або інших законних представників дитини, на ім’я якого виплачуються аліменти, розпоряджається ними виключно за цільовим призначенням в інтересах дитини. Проте, визначення «цільового призначення аліментів» наше законодавство не містить. А тому і доведення факту їх нецільового використання дещо ускладнюється, так як і суди, і органи опіки та піклування можуть трактувати дане поняття відповідно до своїх особистих переконань.

Хоча законом й не встановлено на що саме повинні витрачатися кошти, але вони повинні бути спрямовані на забезпечення якнайкращих потреб дитини, її інтересів: на харчування, лікування, придбання необхідних речей, засобів гігієни тощо.


Тож повернемося до питання як саме платник аліментів може захистити інтереси дитини та перевірити чи цільовим є використання аліментів?

Якщо Ви вважаєте, що сплачувані Вами кошти витрачаються не на потреби дитини, Ви можете звернутись із заявою до органу опіки та піклування.

Протягом 30 днів з дня подачі такої заяви, шляхом здійснення інспекційних перевірок, орган опіки та піклування перевірить умови проживання дитини, рівень задоволення її індивідуальних потреб, з урахуванням розміру сплачуваних аліментів. І по завершенню, винесе відповідний висновок.

Проте, платник аліментів може звернутись до суду, якщо він буде невдоволений результатами такої інспекції і вважатиме висновок органу опіки та піклування недостатньо обґрунтованим.

Зазвичай, одержувачу аліментів також пропонують самостійно підтвердити цільове використання аліментів. Наприклад, надати чеки про закупівлю продуктів, предметів гігієни, одягу тощо.


Інший варіант вирішення такого питання – через звернення до суду з позовом про зменшення розміру аліментів або про внесення частини з них на особистий рахунок дитини у відділенні Державного ощадного банку.

Як зменшити розмір аліментних виплат читайте за посиланням: Аліменти. Як Збільшити Чи Зменшити Розмір Виплат? | Сімейний Адвокат.

Варто зазначити, що виходячи з практики, звертатись до суду краще вже після звернення до органу опіки і піклування. Адже у своїх рішення суди часто посилаються на те, що заявник не приклав достатньо зусиль для врегулювання спору та не спробував перевірити чи є використання коштів цільовим саме через органи опіки та піклування.


При зверненні до суду необхідно зважати на те, що довести факт нецільового використання аліментів украй складно. Адже, як вже зазначалось вище, точного переліку на що повинні витрачатись кошти чинне законодавство не закріплює. Саме тому, радимо Вам звернутись до Сімейного адвокатаПодільського юридичного центру .


Телефонуйте нам або просто зараз пишіть у ЧАТ!Цікаво:

Стягнення Аліментів з Непрацюючої Особи | Сімейний Адвокат

Відповідальність За Несплату Аліментів | Сімейний Адвокат

Аліменти Сплачуються Якщо Дитина Продовжує Навчання | Сімейний адвокат

Стягнення Аліментів За Кордоном | Сімейний адвокат

Аліменти На Утримання Дитини Не Менше 2300 Гривень На Місяць


  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon

Ми добиваємось повернення витрат на правничу допомогу!

Військовий адвокат, безкоштовна консультація військового юриста, военный адвокат, военный юрист, консультация военного юриста, хороший военный адвокат, консультації військовослужбовців онлайн, безкоштовна консультація військовослужбовців, адвокат для військовослужбовців, військовий адвокат Київ, Одеса, Дніпро, Львів, консультація військового юриста, безкоштовна консультація військовослужбовців, адвокат для военнослужащего, адвокат по уголовным делам Киев, Винница, Одеса, уголовный адвокат, где найти хорошего адвоката, лучшие адвокаты винницы, военный адвокат украина, военный адвокат харьков, военный адвокат, військовий адвокат, адвокати вінниці, найкращий адвокат вінниці, військові адвокати, где найти хорошего адвоката, адвокаты киева, адвокат по уголовным делам киев винница, специалист по интеллектуальной собственности, адвокат интеллектуальная собственность, lawyer on intellectual property, ukrainian law firm in intellectual property, intellectual property ukraine lawyer, Lawyer in intellectual property, ukrainian lawyer, адвокат інтелектуальна власність вінниця, адвокат з інтелектуальної власності, юридична компанія інтелектуальна власність, юрист по інтелектуальній власності, інтелектуальна власмність адвокат, інтелектуальна власність , адвокат Київ, адвокат по ДТП, юрист ДТП, адвокат звернення до Європейського суду з прав людини, адвокат по ЄСПЛ, юридические услуги Винница, Юридичні послуги Вінниця, Вінницькі найкращі адіокати, юридична консультація у Вінниці, интелектуальная собственность в Украине, юридическая компания по интелектуальной собственности, лучшие адвокаты Винницы, ТОП 10 адвокатов Винницкой области Винницы, юридическая консультация предприятия, адвокат по интелектуальной собственности,, семейный адвокат Винница, адвокат для военнослужащего, налоговый адвокат винница Адвокаты Киева, Адвокат по ДТП Киева, Адвокаты Киева Семейный Адвокат Киев, Семейный адвокат в Киевев, Военный Адвокат Киев, Найти хорошего адвоката в Киевев, Адвокат по Екстрадиции в Киевев, Екстрадиционеный Адвокат, Англоязычный адвокат Киев адвокат по екстрадиции, налоговый жадвокат, военный адвокат Киев, найти адвоката в Кивев, адвокаты киева, хороший адвокат по ДТП Киев, адвокат для предприятия, аадкокат Киев цена, лулчшие адвокаты киева, Адвокат по интеллелктуальной собственности