Стягнення Аліментів За Кордоном

Стягнення аліментів за кордоном


Відповідно до положень ст. 3 Конвенції ООН «Про права дитини», в усіх діях щодо дітей першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини. Зокрема, передбачено, що дитині забезпечується такий захист і піклування, які необхідні для її благополуччя, беручи до уваги права й обов'язки її батьків, які відповідають за неї за законом.

Однак нерідко трапляються таки випадки, коли після розлучення один із батьків, перебуваючи за межами України, не виконує свій обов’язок по утриманню дитини.

І найбільший удар при цьому завдається саме по першочергових потребах дитини, пов’язаних з її щоденним існуванням.

Існує три варіанти стягнення аліментів з осіб, які перебувають за кордоном.

Досудовий порядок врегулювання спору

Виконання рішення суду України на території іншої держави.

Виконання рішення іноземного суду

Досудовий порядок врегулювання спору

Сімейним кодексом України передбачено, що батьки мають право укласти договір про сплату аліментів на дитину, у якому визначити розмір та строки виплати. Умови договору не можуть порушувати права дитини. Такий договір укладається у письмовій формі і нотаріально посвідчується.

Розмір аліментів визначається за домовленістю між батьками, що мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. 

Крім того, якщо мова не йде про сплату загальної суми аліментів повністю наперед до досягнення дитиною повноліття (це необхідно, наприклад, якщо батько, який зобов’язаний сплачувати аліменти, виїжджає на постійне місце проживання в країну, з якою в Україні не існує договорів про правову допомогу в сімейних справах), доцільно в договорі вказати про можливість індексації аліментних виплат, в зв’язку з інфляцією та збільшенням прожиткового мінімуму.

Батьки мають право визначити не лише розмір, а й строки сплати відповідних платежів.

Виконання рішення суду України на території іншої держави

Закон України «Про міжнародне приватне право» передбачає можливість звернутись до українських суддів із позовною заявою про стягнення аліментів з особи, яка проживає чи перебуває на території іншої держави.

Після набрання відповідного рішення суду законної сили, його слід визнати на території держави, де проживає платник аліментів. Для цього слід звернутись до управління юстиції з необхідним пакетом документів та їх перекладом на мову тієї держави, де знаходиться платник аліментів.

Після цього документи надсилаються до відповідного органу, країни де має бути виконане рішення суду про стягнення аліментів.

Виконання рішення іноземного суду про стягнення аліментів

Конвенція про стягнення аліментів за кордоном передбачає право отримувача аліментів звернутись до іноземного суду за місцем знаходження платника.

Заяву про стягнення аліментів на дитину та інші документи на виконання Конвенції в Україні, надсилаються для передачі за кордон або з-за кордону через відповідне територіальне управління.

Вказані документи направляються безпосередньо до суду за місцем проживання чи знаходження платника аліментів для розгляду заяви по суті. І відповідно виконання рішення про стягнення аліментів вже буде відбуватись автоматично за місцем проживання чи знаходження платника.

Необхідно звернути увагу, що кожний конкретний випадок щодо стягнення аліментів з осіб, які проживають або перебувають за кордоном є індивідуальним і потребує професійного юридичного підходу сімейного адвоката, до якого Ви можете звернутись за посиланням. 

  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon

Ми добиваємось повернення витрат на правничу допомогу!

Військовий адвокат, безкоштовна консультація військового юриста, военный адвокат, военный юрист, консультация военного юриста, хороший военный адвокат, консультації військовослужбовців онлайн, безкоштовна консультація військовослужбовців, адвокат для військовослужбовців, військовий адвокат Київ, Одеса, Дніпро, Львів, консультація військового юриста, безкоштовна консультація військовослужбовців, адвокат для военнослужащего, адвокат по уголовным делам Киев, Винница, Одеса, уголовный адвокат, где найти хорошего адвоката, лучшие адвокаты винницы, военный адвокат украина, военный адвокат харьков, военный адвокат, військовий адвокат, адвокати вінниці, найкращий адвокат вінниці, військові адвокати, где найти хорошего адвоката, адвокаты киева, адвокат по уголовным делам киев винница, специалист по интеллектуальной собственности, адвокат интеллектуальная собственность, lawyer on intellectual property, ukrainian law firm in intellectual property, intellectual property ukraine lawyer, Lawyer in intellectual property, ukrainian lawyer, адвокат інтелектуальна власність вінниця, адвокат з інтелектуальної власності, юридична компанія інтелектуальна власність, юрист по інтелектуальній власності, інтелектуальна власмність адвокат, інтелектуальна власність , адвокат Київ, адвокат по ДТП, юрист ДТП, адвокат звернення до Європейського суду з прав людини, адвокат по ЄСПЛ, юридические услуги Винница, Юридичні послуги Вінниця, Вінницькі найкращі адіокати, юридична консультація у Вінниці, интелектуальная собственность в Украине, юридическая компания по интелектуальной собственности, лучшие адвокаты Винницы, ТОП 10 адвокатов Винницкой области Винницы, юридическая консультация предприятия, адвокат по интелектуальной собственности,, семейный адвокат Винница, адвокат для военнослужащего, налоговый адвокат винница Адвокаты Киева, Адвокат по ДТП Киева, Адвокаты Киева Семейный Адвокат Киев, Семейный адвокат в Киевев, Военный Адвокат Киев, Найти хорошего адвоката в Киевев, Адвокат по Екстрадиции в Киевев, Екстрадиционеный Адвокат, Англоязычный адвокат Киев адвокат по екстрадиции, налоговый жадвокат, военный адвокат Киев, найти адвоката в Кивев, адвокаты киева, хороший адвокат по ДТП Киев, адвокат для предприятия, аадкокат Киев цена, лулчшие адвокаты киева, Адвокат по интеллелктуальной собственности