top of page

Порядок Виплати ОГД Прикордонникам. Що Варто Знати!


Особливості виплати одноразової грошової допомоги в разі поранення (контузії, травми, загибелі, захворювання) військовослужбовцями Державної прикордонної служби України регулюється Інструкцією з призначення і виплати в Державній прикордонній службі України одноразової грошової допомоги, передбаченої пунктом 2 постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 року №168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час воєнного стану», яка затверджена наказом Міністерства внутрішніх справ України № 383 від 22 червня 2022 року.


Хто має право на виплату?

Згідно з Інструкцією, право на отримання ОГД мають:

  • батьки;

  • один із подружжя, який не одружився вдруге;

  • діти, які не досягли повноліття;

  • утриманці загиблого (померлого).

Важливо! Мають право всі вищеперелічені особи, крім громадян рф або республіки білорусь та осіб, які постійно проживають на територіях цих країн, осіб, які засуджені за державну зраду, колабораційну діяльність, пособництво державі-агресору.


Які потрібно документи?

  1. заява (кожного члена сім’ї (повнолітнього), батьків та утриманців загиблого (померлого), у разі наявності малолітніх, неповнолітніх дітей – іншого з батьків, опікунів чи піклувальників);

Примітка! У разі якщо особа, яка має право на отримання ОГД та відмовляється від її отримання, надається нотаріально посвідчена в установленому законодавством України порядку заява про відмову від отримання ОГД.

  1. документ, що посвідчує особу (копія);

  2. документ, засвідчує реєстрацію фізичної особи в Державному реєстрі фізичних осіб-платників податків (копія);

  3. свідоцтво про смерть військовослужбовця (копія);

  4. постанова військово-лікарської комісії про встановлення причинного зв’язку загибелі або отриманого поранення, що спричинило смерть військовослужбовця (копія);

  5. документ, що підтверджує сімейні (родинні) зв’язки із загиблим (померлим) військовослужбовцем (копія);

  6. для дружини/чоловіка – свідоцтво про шлюб (копія);

  7. для дитини – свідоцтво про народження дитини (копія);

  8. для батьків – свідоцтво про народження військовослужбовця, який загинув (помер) (копія);

  9. для опікунів чи піклувальників над дітьми військовослужбовця, який загинув (помер) – рішення місцевої державної адміністрації, виконавчого органу місцевої ради або суду про встановлення над дитиною-сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування, опіки, піклування (копія);

  10. документ, що свідчить про причини та обставини загибелі (смерті) військовослужбовця, зокрема про те, що загибель (смерть) не пов’язана із вчиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком вчинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп’яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, іншої шкоди своєму здоров’ю або самогубства (копія);

  11. витяг з наказу керівника органу Держприкордонслужби про виключення військовослужбовця про виключення військовослужбовця із списків особового складу;

  12. витяг з особової справи про склад сім’ї.

Куди звертатись за призначенням ОГД?

Звертатися з заявою та відповідним документами потрібно до Адміністрації Державної прикордонної служби України або регіонального управління, або загону навчального закладу, або науково-дослідної установи Державної прикордонної служби України, або підрозділу спеціального призначення за останнім місцем проходження військової служби загиблого (померлого) військовослужбовця або іншого органу Державної прикордонної служби України, на який наказом Адміністрації Державної прикордонної служби України покладено функції з призначення та виплати ОГД, із заявою, складеною в довільній формі.


Як розглядається заява?

Для вирішення питання можливості призначення та виплати ОГД в органах Держприкордонслужби утворюються комісії з питань виплати ОГД. Склад комісії затверджується керівником органу Держприкордонслужби.

Розгляд документів про призначення ОГД в органах Держприкордонслужби здійснюється комісією в 10-денний строк з дня реєстрації заяви разом із документами.


Як проводиться виплата?

Призначена сума ОГД виплачується поетапно:

Перший етап. 1/5 від призначеної суми ОГД.

Другий етап. Залишок невиплаченої суми ОГД (4/5 від призначеної суми) – щомісячно, часткам и впродовж 40 наступних місяців.


В яких випадках може бути відмовлено у виплаті ОГД?

ОГД не здійснюється, якщо загибель (смерть), поранення, захворювання, інвалідність або часткова втрата працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовця є наслідком:

  • вчинення ним кримінального або адміністративного правопорушення;

  • вчинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп’яніння;

  • навмисного спричинення собі тілесного ушкодження, іншої коди своєму здоров’ю або самогубства;

  • подання особою завідомо неправдивих відомостей для призначення і виплати ОГД.

В разі необхідності консультації а також отримання допомоги в підготовці та збору документів, звертайтеся до нас в ЧАТ!



bottom of page