«Сірі» та «чорні» посвідчення для сімей загиблих учасників АТО

«Сірі» та «чорні» посвідчення для сімей загиблих учасників АТО

В сьогоднішні тяжкі часи, гостро постає питання захисту сімей військовослужбовців, які обороняли Україну, ціною власного життя. В таких випадках саме Держава повинна стати на захист, надати допомогу та пільги для родин, які втратили опору та годувальника. Адже загиблі військовослужбовці виконали перед нею свій обов'язок, а тому Держава має виконати свою частину зобов’язання, яка гарантована сім’ям законодавством України.

Але на превеликий жаль, на практиці все виходить по-іншому. Органи публічної влади, які зобов'язані захищати та допомагати таким сім’ям, дедалі частіше безпідставно відмовляють у видачі посвідчень, які підтверджують право на пільги, передбачені законами України.

Чинним законодавством передбачені два таких посвідчення, які можуть отримати члени сімей загиблих військовослужбовців:

  1. «Посвідчення члена сім'ї загиблого»;

  2. «Посвідчення члена сім'ї військовослужбовця, який загинув (помер) чи пропав безвісти під час проходження військової служби».

Наявність одного посвідчення, жодним чином не є перешкодою для отримання іншого.

Посвідчення з написом "Посвідчення члена сім'ї загиблого", або як його називають «сіре» посвідчення видається особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту".

Зокрема чинність вказаного Закону поширюється на сім'ї військовослужбовців, партизанів, підпільників, які загинули (пропали безвісти) або померли внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, одержаних під час захисту Батьківщини або виконання інших обов'язків військової служби (службових обов'язків), а також внаслідок захворювання, пов'язаного з перебуванням на ф