top of page

Чи Потрібен Дозвіл Батька Для Виїзду За Кордон | Сімейний Адвокат Вінниця, Київ | PLCenter

Для виїзду дитини за кордон строком менше одного місяця дозвіл іншого з батьків не потрібен.

28.08.2019 набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення економічних передумов для посилення захисту права дитини на належне утримання» який значно спростив процес виїзду дитини (до 16 років) за кордон.З моменту набуття чинності вказаного Закону той з батьків, з яким проживає дитина набув право самостійно вирішувати питання тимчасового виїзду за межі України на строк, що не перевищує одного місяця.

Однак законодавцем були визначені певні умови для реалізації вказаного права:

1. Місце проживання дитини має бути визначено в рішенні суду (наприклад в рішенні про розірвання шлюбу) або підтверджено висновком органів опіки та піклування. Для того, щоб отримати такий висновок той з батьків, з ким проживає дитина, має подати до служби у справах дітей за місцем проживання дитини заяву з відповідними документами, які підтверджують місце проживання дитини. При цьому варто зауважити, що такий висновок надається протягом семи робочих днів з моменту подання відповідної заяви.

2. Мета такої поїздки повинна відповідати одній з перелічених:

- лікування,

- навчання,

- участь дитини в дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, екологічних, технічних, мистецьких, туристичних, дослідницьких, спортивних заходах,

- оздоровлення та відпочинок дитини за кордоном, у тому числі у складі організованої групи дітей.

3. Необхідно знати місце проживання іншого з батьків, який не ухиляється та належно виконує батьківські обов’язки (немає заборгованості по сплаті аліментів, сукупний розмір якої перевищує суму відповідних платежів за чотири місяці) для того щоб проінформувати його про тимчасовий виїзд дитини за межі України. Таке інформування здійснюється шляхом надсилання рекомендованого листа з повідомленням про виїзд дитини, із зазначенням мети виїзду, держави прямування та відповідний часовий проміжок перебування у цій державі.

Крім того, варто наголосити, що відповідно до ст.313 ЦК України дитина, яка досягла 16 років має право на вільний самостійний виїзд за кордон.

Потрібна консультація Сімейного адвоката – звертайтесь!

Також читайте:

112 переглядів

Commenti


bottom of page