top of page

Стрічка Новин: Індексація Військових Пенсій У 2023 Році. Кого Стосується. Варто Знати!


З 01 березня 2023 року урядом заплановано проведення індексування пенсій, у тому числі і військових пенсій.

Так, згідно постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2023 року № 168 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» (Далі по тексту – Постанова №168) уряд встановив, що:

- з 1 березня 2023 року розміри пенсій, призначених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, що були призначенні до 31 грудня 2022 року включно, підвищуються із застосуванням коефіцієнта збільшення у розмірі 1,197.


Разом з тим, варто звернути увагу, що пунктом 2 Постанови №168 закріплено індексування пенсії у межах максимального розміру пенсії, визначеного законом.

Іншими словами, як і при індексуванні військової пенсії у 2022 році (з 01.03.2022), індексація пенсії з 01.02.2023 буде нарахована, проте не буде виплачуватися наступним категоріям військових пенсіонерів:

- особам, яким пенсія виплачується на рівні не більше десяти прожиткових мінімумів, тобто з застосуванням до пенсії обмеження максимальним розміром (саном на лютий 2023 року це 20 930,00 гривень);

- особам, які в судовому порядку відстояли своє право на виплату пенсії без обмеження максимальним розміром та отримують пенсію в повному розмірі її нарахування.


А тому, своє право на індексацію пенсії даній категорії пенсіонерів доведеться відстоювати в судовому порядку як і у 2022 році.


Які складові пенсії не включається до розрахунку визначення розміру індексації пенсії:

- надбавки, підвищення, додаткові пенсій, цільова грошова допомога, пенсія за особливі заслуги перед Україною, індексація пенсії, доплата до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, щомісячна доплата до пенсії, адресна допомога до пенсійної виплати та інші доплати до пенсії, встановлені законодавством.


Індексація пенсії застосовується також до пенсій:

- у разі поновлення виплати пенсії, призначеної до 31 грудня 2022 року відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”;

- у разі перерахунку пенсії відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб” (крім перерахунків у зв’язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за зазначеним Законом).


Важливо, що пунктом 10 Постанови №168 передбачено: розмір збільшення в результаті перерахунку пенсії не може перевищувати 1500 гривень.Ми об’єднали однодумців в нашому каналі Viber, де постійно оновлюється інформація з актуальних новел законодавства та практики у питаннях військових пенсій. Якщо цікаво, долучайся!

Comments


bottom of page