Не є членом сім’ї загиблого військового. Чи законна відмова у виплаті грошової допомоги?

Нерідко розпорядник бюджетних коштів відшукує формальні підстави для відмови у виплаті одноразової грошової допомоги членам сім’ї загиблого (померлого) військовослужбовця. Однією з таких підстав є те, що заявник - син/донька загиблого є повнолітніми чи мають власні сім’ї. Проте чи є така відмова законною? Консультує військовий адвокат.



Стаття 16 - 1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та їхніх членів сімей» визначає, що у випадку загибелі (смерті) військовослужбовця, військовозобов'язаного або резервіста право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги мають члени сім'ї, батьки та утриманці загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов'язаного або резервіста. Члени сім'ї та батьки загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов'язаного або резервіста визначаються відповідно до Сімейного кодексу України.

При цьому, Сімейний кодекс України визначає сім’ю як осіб, що:

- спільно проживають;

- пов'язані спільним побутом;

- мають взаємні права та обов'язки.

При цьому, частина 2 статті 3 СК України передбачає, що сім'я створюється на підставі шлюбу, кровного споріднення, усиновлення, а також на інших підставах, не заборонених законом і таких, що не суперечать моральним засадам суспільства.


Тобто у випадку якщо загиблий (померлий) військовослужбовець є батьком/матір’ю заявника, був пов'язаний з ним спільним побутом, проживав разом з заявником, мав взаємні права і обов`язки, то заявник має право на виплату одноразової грошової допомоги. А отже, рішення про відмову у виплаті одноразової грошової допомоги з вказаних підстав суперечить положенням чинного законодавства.


Така позиція військового адвоката підтверджена судовою практикою.


Вам відмовили у виплаті одноразової грошової допомоги?

Не зволікайте зі зверненням за професійною правовою допомогою.

Військового адвоката Ви можете знайти за телефоном або напишіть йому ЧАТ.


Вас може зацікавити:

- Дружині Загиблого Військового За Судовим Рішенням Виплатили 1500000 Гривень | ГО Держава і Право

- Виплата одноразової допомоги у випадку смерті військовослужбовця після звільнення з військової служби

- Одноразова допомога членам сім'ї загиблого військовослужбовця

- Позиція Суду Щодо Виплати Допомоги Родичам Загиблого Військового | Який Розмір Брати За Основу?