top of page

Заблокована Податкова Накладна. Що робити? | Податковий Адвокат

Заблокована податкова накладна/розрахунок коригування (Далі – ПН/РК) з підстав невідповідності критеріям ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій – не кінець.

Займатись одним і тим же видом діяльності протягом багатьох років, постачати одні і ті ж товари/послуги на постійній основі та при цьому отримати повідомлення про зупинення реєстрації податкових накладних за здійснення таких господарських операцій – це є сучасні реалії нашої держави. Особливо актуальним це питання є для сільського господарства в цілому та виробників зернових культур зокрема.

Однак платник податку має право оскаржити такі рішення комісії Державної податкової служби.

Тож на що слід звернути увагу та чим керуватись при боротьбі за свої права у таких справах читайте у нашій статті.


Податковий Адвокат
Заблокована податкова накладна Податковий Адвокат

Отримавши квитанцію за допомогою програми електронного документообігу, згідно якої реєстрація податкової накладної зупинена та зазначено, що документи прийнято, реєстрація зупинена не слід панікувати.

Маючи в наявності всі підтверджуючі документи реальності здійснення операцій по відмовлених у реєстрації податкових накладних платник податку має право подати пояснення. У вказаних поясненнях слід розписати стан справ та додати копії документів на підтвердження реальності здійснення операцій. Наприклад це можуть бути договори купівлі-продажу, договори поставки, договори зберігання (тощо), рахунки про оплату, видаткові накладні, квитанції, довідки про посівні прощі сільськогосподарських культур, витяг з ЄДР, витяг з реєстру платників ПДВ, виписки з банку про оплату та інші документи, які підтверджуватимуть реальність господарських операцій.

Після надання таких документів, Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних можуть зареєструвати Вашу податкову накладну.

Однак якщо ж попри все, Комісія відмовляє у реєстрації податкових накладних слід звернути увагу на підстави.

Зазвичай підставою прийняття такого рішення Комісією зазначається ненадання платником податку копій документів, а саме: первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи) у тому числі рахунки/фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладні.

Вказані рішення про реєстрацію податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації є безпідставними, оскільки з Повідомленням Вами попередньо надано усі необхідні документи, які беззаперечно мали підтверджувати реальність здійснення відповідних операцій.

А тому такі дії Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних є протиправними, такими що суперечать Конституції та іншим законам України, призводять до порушення Ваших прав та мають бути оскаржені у судовому порядку.


Звертаємо увагу, що оскарження у судовому порядку має відбуватись у шестимісячний строк, який, обчислюється з дня, коли Ви дізнались або повинні були дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Тому не зволікайте, ми можемо Вам допомогти вже зараз!


За консультацією телефонуйте нам або просто зараз пишіть у ЧАТ


Також Вас може зацікавити:
65 переглядів

Comments


bottom of page