top of page

Дитину Відсторонили Від Занять За Відсутність Щеплення Законно | Новини Сімейного Права

1. Проєкт цільової програми із протидії домашньому насильству

КМДА презентувала проєкт нової Міської цільової програми «Запобігання та протидії домашньому та гендерно-зумовленому насильству на 2022-2024 рр.»


Новини сімейного права

У Києві за 2020 рік зафіксовано 22645 звернень від осіб, які зіштовхнулись з проблемою домашнього насильства, із яких 76,7% – від жінок, а 23% – від чоловіків. Останнім часом, відбувається ріст статистики звернень. Проте, це говорить не про збільшення випадків, а саме про збільшення кількості осіб, які готові звернутись за допомогою. У зв’язку з цим, зросла і навантаженість на систему надання послуг постраждалим, і нова програма покликана розв’язати цю проблему.

Зокрема, проєкт передбачає створення мобільних бригад соціально-психологічної допомоги, створення ще одного притулку для постраждалих, впровадження спеціалізованої служби, що застосовує комплексний підхід до захисту прав дитини, яка зазнала або стала свідком насильства тощо.

Нагадаємо! Раніше ми вже розповідали, про онлайн-щоденник для жертв домашнього насильства, де кожен може поділитись своєю історією анонімно - детальніше.

Якщо Ви постраждали від домашнього насильства, не замовчуйте! Телефонуйте на гарячу лінію «15-00» або ж зверніться особисто до Центру гендерної рівності, протидії та запобігання насильству (вул. Іллєнка, 20).


2. Відсторонення від занять у школі не щепленої за віком дитини – законне, позиція ВС

Отже, Верховний Суд зазначає, що завданням держави є забезпечення дотримання оптимального балансу між реалізацією права дитини на освіту та інтересами інших дітей. Крім того, закон дає право батькам відмовитися від проведення обов’язкових щеплень дитині.

Проте, Верховний Суд постановив, що забороною щодо відвідування нещепленими дітьми навчальних закладів держава реалізує обов’язок забезпечити безпеку життя та здоров’я усіх учасників освітнього процесу (зокрема, як дитини, якій не зробили щеплення, так і інших батьків та їх дітей, які провели у встановленому державою порядку щеплення).

Comments


bottom of page