top of page

Новини Сімейного Права | Сімейний Адвокат


Новини Сімейного Права

1. Хто виплачуватиме допомогу у зв'язку з вагітністю та пологами

На сьогоднішній день законодавчо не закріплений такий орган. В пояснювальній записці до законопроєкту, який зареєстровано 15.02.2021 року визначено, що допомога у зв'язку з вагітністю та пологами (крім допомоги у зв'язку з вагітністю та пологами жінкам, зазначеній у частині другій статті 4 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми») повинна призначатися і виплачуватися органами соціального захисту населення за місцем проживання батьків (усиновлювачів, опікуна, піклувальника). Також, з метою ефективної організації бюджетного фінансування, вартість одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» встановлюється у розмірі трьох прожиткових мінімумів для дітей віком до 6 років, встановлених законом на 1 січня відповідного року.


2. Посилення захисту дітей від вчинення над ними дій сексуального характеру

18.02.2021 року прийнято законопроєкт, який конкретизує заходи захисту дітей, що постраждали від сексуального насильства чи стали його свідками. Також, цим законом встановлено кримінальну відповідальність за вчинення дій сексуального характеру з особою, яка не досягла шістнадцятирічного віку.

Додатково передбачається, що кримінальне провадження щодо злочинів проти статевої свободи та статевої недоторканості малолітньої або неповнолітньої особи має бути здійснено невідкладно і розглянуто в суді першочергово.


3. Посилення захисту майнових прав недієздатних осіб

18.02.2021 року схвалено законопроєкт, що направлений на удосконалення законодавчих норм щодо забезпечення, охорони і захисту майнових прав недієздатних осіб та осіб, цивільна дієздатність яких обмежена. Зокрема передбачено внесення змін до Цивільного Кодексу щодо уточнення категорії осіб, які потребують встановлення опіки та піклування. А також передбачається встановлення контролю органів опіки та піклування за діяльністю опікунів та піклувальників.


4. Допомога жертвам насильства

В Україні створили анонімний онлайн-щоденник для жертв домашнього насильства, де будь-яка особа може поділитись своєю історією. На сайті користувачі можуть знайти контакти ресурсів, де Вас забезпечать необхідною допомогою у випадку вчинення до особи насильства, а також телефони гарячих ліній.


5. Збільшення мінімального розміру аліментів

Верховна Рада в першому читанні схвалила законопроєкт, який збільшує мінімальний розмір аліментів з 30% прожиткового мінімуму для дитини до 50%, для дітей, які мають право на одержання аліментів з інших членів сім’ї та родичів.

Comments


bottom of page