Доброго дня!
Передбачається звільнення з військової служби мобілізованого військовослужбовця під час воєнного стану, зокрема у п.2 ч.4 ст. 26 ЗУ "Про військовий обов'язок та військову службу.
В Указі Президента України "Про Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних Силах України" є п. 213 та 214, процес звільнення зі строкової служби, яку чомусь застосовують для мобілізованих, хоча яка тут може бути аналогія права в цьому процесі?
Так, є думка, що запровадження аналогії процесуального закону суперечить як окремим положенням Конституції України, так і її духу загалом: «Суди – це органи державної влади, а тому відповідно до ст. 19 Конституції України повинні діяти лише у межах, визначених законом.
Відповідно до п. 233 зазначається порядок звільнення, натомість незрозуміло, це загальний, тобто має відношення до мобілізованих під час воєнного стану, чи тільки для контрактників та строковиків?
В деяких судових рішеннях щодо звільнення із ЗСУ за вищезазначеною підставою, або самі суди керуються процесом строковиків, а тому наприклад у цій справі https://reyestr.court.gov.ua/Review/106617921 відмовлено позивачу, оскільки обласний ОЦТК та СП не має повноважень складати акт обстеження сімейного стану мобілізованих.
Натомість в схожій ситуації суд призиває керуватись процесом строковиків https://reyestr.court.gov.ua/Review/107034371
В законодавстві конкретна прогалина, і закон, на мою думку, порушується.
Хочеться почути думку компетентного юриста/адвоката, який процес застосовується до звільнення мобілізованих під час воєнного стану.
Дякую