top of page

Що Робити, Якщо Справа у Суді Розглядається Надто Довго?

Останнім часом спостерігається тенденція порушення "розумних" строків розгляду справ в адміністративних судах. Що ж робити, якщо справа розглядається надто довго, а клопотання про прискорення не діють?


В першу чергу це стосується справ, які розглядалися Окружним адміністративним судом міста Києва, а в подальшому були передані до Київського окружного адміністративного суду.

Питання порушення строків актуальне також і для судів цивільної юрисдикції та необгрунтовано тривалого розгляду кримінальних проваджень.


Стаття 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, дія якої поширюється й на українське правосуддя передбачає, що "Кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення."

Кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку

Який же строк Європейський суд з прав людини вважає "розумним"?


Насправді Європейський суд підходить індивідуально до кожної справи. Були випадки, коли визнавав обгрунтованим розгляд справи за адміністративним судом упродовж 5 (п'яти!) років. Але це про розгляд у всіх трьох інстанціях, ну і там мова йшла про складне питання, яке потребувало ретельного дослідження.

У справах же незначної складності, які розглядаються адміністративними судами, строк більше ніж три-чотири роки у адміністративному суді першої інстанції ми вважаємо однозначно порушенням права на розгляд в розумні строки, а тому радимо звертатися із зверненням до Європейського суду з прав людини.


Після надходження звернення, ЄСПЛ швидше за все без затримки проінформує Уряд та вимагатиме надати пояснення.


По-перше, це очевидно дасть сигнал суддям на необхідність прискорення розгляду.

Ну а по-друге, Ви вправі вимагати компенсації моральної шкоди за порушення права на розгляд справи в "розумні" строки.


Суми, які зобов'язує Суд Державу компенсувати за моральну шкоду обчислюється сотнями Євро, а в окремих випадках й тисячами.


Ще варто також зауважити, що строк розгляду справи обчислюється не до винесення рішення, а до його повного виконання.

якщо рішення суду не виконується роками, є підстави звертатися до ЄСПЛ.

Тобто, якщо рішення суду Ви й отримали швидко, однак воно не виконується роками, також є підстави звертатися до ЄСПЛ про порушення Ваших прав.


В будь якому випадку, якщо Вам потрібна консультація щодо перспектив звернення до ЄСПЛ у Вашому випадку, звертайтеся до нас просто зараз в ЧАТ й наші спеціалісти нададуть консультацію.Теги:

61 перегляд

Comments


bottom of page