top of page

Згода Військовослужбовця На Переміщення | Позиція Суду | Військовий адвокат


28 травня 2021 року Хмельницький окружний адміністративний суд задовольнив вимоги

позивача у справі 560/3585/21, представником якого є Адвокат Михайло Козачук. Так, суд визнав бездіяльність Адміністрації Державної прикордонної служби України протиправною та скасував наказ про переміщення до іншої місцевості без згоди позивача.У березні військовослужбовець звернувся з позовом до суду, оскільки Голова ДПСУ задніми числами видав наказ про переміщення до Херсонського прикордонного загону без його згоди. Враховуючи те, що у позивача є хворий батько, який потребує постійного догляду і проживає у Хмельницькій області, переміщення позивача на подальшу службу до Херсонської області без його згоди є протиправним, оскільки унеможливлювало б догляд за батьком.

Суд зазначив, що за загальним правилом, згода військовослужбовця для його переміщення не передбачається. Втім, законодавством встановлений виняток для випадків, коли у військовослужбовця є потреба в догляді за непрацездатними чи хворими родичами: батьками, дружиною/чоловіком, опікунами тощо. Згідно з п. 123 Положення про проходження громадянами України військової служби в Державній прикордонній службі України, у таких випадках переміщення військовослужбовців без їх згоди не допускається.


При цьому, саме на командира покладений обов’язок з’ясовувати наявність особливих потреб військовослужбовця та обставин, які унеможливлюють обов’язкове переведення. Відповідно до ст. 59 Статуту внутрішньої служби ЗС України, начальник зобов’язаний знати потреби і запити особового складу та приймати рішення за його зверненнями.


У рішенні було згадано також про презумпцію винуватості суб`єкта владних повноважень-відповідача, яка припускає, що повідомлені позивачем обставини у справі про рішення, дії, бездіяльність відповідача і про порушення права, свободи чи інтересу відповідають дійсності, доки відповідач їх не спростує на основі доказів.


Так, практика показала, що військовослужбовець дійсно має право на соціальний захист та може реально домогтися відновлення своїх гарантій щодо себе та членів своєї сім'ї в судовому порядку.


Якщо Ви маєте питання стосовно юридичних аспектів проходження військової служби, прийняття, звільнення чи переведення, звертайтеся за консультацією досвідченого адвоката за контактними даними. Телефонуйте або пишіть в ЧАТ просто зараз!
Comments


bottom of page