Поранення Військовослужбовця. Частина 2. Лікування | Військовий Адвокат

Ми продовжуємо серю публікацій щодо алгоритму підготовки документів для отримання одноразової грошової допомоги при пораненні, травмуванні військовослужбовця. Сьогодні мова піде про крок №2. Лікування. Куди звертатись за медичною допомогою військовослужбовцю, які документи для цього потрібні? Чи має право військовослужбовець звернутись до цивільної лікарні та чи може лікуватись вдома?


ОГД військовослужбовцю при пораненні чи травмі

Крок ІІ. Звернення за медичною допомогою.


Медична допомога військовослужбовцю надається за наступним алгоритмом:

1) сповіщення безпосереднього начальника (командира) про отриману травму, поранення, контузію;

2) направлення до медичного пункту частини, де йому надається відповідна допомога. При цьому, про кожне звернення військовослужбовця за медичною допомогою мають робитись записи у відповідних облікових журналах (Стаття 254-256 Статуту внутрішньої служби ЗСУ).

3) у разі необхідності за висновком лікаря частини військовослужбовець направляється до медичного закладу поза розташуванням частини.

При цьому, військовослужбовцю (супроводжуючому фельдшеру, сан.інструктору) надають наступні документи:

- направлення лікаря частини, підписане командиром;

- медична книжка;

- довідка про травму (каліцтво, поранення, контузію). Може бути надіслана протягом 30 днів до центру комплектування та соціальної підтримки, до якого приписаний військовослужбовець у разі, якщо обстановка не дозволяє надати таку довідку.

- медична характеристика.

Таким чином, по факту кожного звернення військовослужбовця за медичною допомогою робляться відповідні записи в облікових журналах медичних установ, медичній книзі військовослужбовця, складаються виписні / перевідні епікризи, виписки з медичних карток, результати обстежень та оглядів, тощо.

Вказані документи будуть необхідні для призначення одноразової грошової допомоги, зокрема під час огляду МСЕК для встановлення групи інвалідності/визначення ступеню втрати працездатності. Тому за можливості зберігайте вказані документи, робіть з них копії чи фотографуйте. В умовах війни може трапитись будь-що, в тому числі фактичне знищення таких документів.


Чи має право військовослужбовець звернутись до цивільної лікарні?


Так, військовослужбовець має право звернутись до державних або комунальних закладів охорони здоров'я та лікуватись в них за рахунок Міністерства оборони України або іншої силової структури, але виключно якщо:

1) за місцем проходження військової служби, навчальних і спеціальних зборів відсутні військово-медичні заклади охорони здоров'я, відповідні спеціалізовані відділення, спеціальне медичне обладнання;

2) або у екстрених випадках, коли військовослужбовець потребує невідкладної допомоги (в тому числі, скориставшись викликом «швидкої» допомоги «103»).

(Пункт 4 статті 11 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»).

При цьому, військовослужбовець зобов’язаний повідомити працівникам такого закладу, що він проходить військову службу та доповісти про таке звернення безпосередньому командиру (начальнику) (ст.12 Статуту внутрішньої служби ЗСУ).

Чи можуть військовослужбовці лікуватись вдома?


Якщо брати до уваги положення Статуту, то можуть. Але не всі та за виключних умов:

1) лікуватись на квартирах (удома) можуть тільки офіцери та військовослужбовці, які проходять службу за контрактом;

2) виключно за висновком лікаря; (ч.5 ст.256 Статуту внутрішньої служби ЗСУ)

3) за погодженням безпосереднього командира (начальника) (ст.12 Статуту внутрішньої служби ЗСУ).


Потребуєте юридичної консультації? Звертайтесь до нас у ЧАТ!