top of page

Одноразова Грошова Допомога Військовому При Зміні Групи Інвалідності | Дворічний Строк Скасовано

Конституційний Суд України визнав неконституційним положення Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» щодо обмеження виплати одноразової грошової допомоги дворічним терміном після первинного встановлення групи інвалідності.


Що було?

Левова частка відмов у виплаті одноразової грошової допомоги стосувалась випадків, коли військовослужбовцю при повторному огляді МСЕК встановлювали вищу групу інвалідності (чи зі ступеню втрати працездатності переводили на групу інвалідності). У зв’язку з тим що, переогляд МСЕК відбувався через більше ніж 2 роки після первинного встановлення групи інвалідності/визначення ступеню втрати працездатності, розпорядник коштів приймав рішення про відмову у виплаті одноразової грошової допомоги посилаючись на положення пункту 4 статті 16-3 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», яка передбачала:

«У разі зміни групи інвалідності, її причини або ступеня втрати працездатності понад дворічний термін після первинного встановлення інвалідності виплата одноразової грошової допомоги у зв`язку зі змінами, що відбулися, не здійснюється».


При цьому не враховано, що розвиток захворювань, негативні наслідки від травм, поранень, контузій можуть прогресувати набагато повільніше ніж законодавчо визначено – 2 роки. Вказана норма фактично звужувала права військовослужбовців на гарантовану державою виплату одноразової грошової допомоги.


Що стало?

06.04.2022 Конституційний Суд України ухвалив рішення, яким пункт 4 статті 16-3 Закону визнав неконституційними та такими, що втрачають чинності з дня ухвалення Рішення, оскільки він не узгоджувався з засадничими конституційними цінностями (принцип поваги до захисту прав людини, принципу верховенства права).

Вказане рішення є остаточним та обов’язковим.


Потрібна допомога або юридична консультація Військового Адвоката?

Звертайтесь в ЧАТ просто зараз!

Commentaires


bottom of page