top of page

Зниження Пенсійного Віку Учасникам Ліквідації Ядерних Аварій

У справі № 280/6884/21 від 21.09.2023 Верховний Суд зробив висновки, що особа, яка брала участь у ліквідації ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї, прирівнюється за правовим статусом до учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС відповідної категорії, а отже має рівні права та пільги.


Позивач звернувся до Пенсійного фонду України із заявою про перерахунок пенсії, а саме про перехід з пенсії по інвалідності на пенсію за віком зі зниженням пенсійного віку, оскільки він був учасником ліквідації ядерних аварій третьої категорії, що підтверджується посвідченням.

Однак, Пенсійний фонд відмовив в перерахунку пенсії, зазначивши, що право на призначення пенсії зі зниженням пенсійного віку мають особи, які проживали або працювали на території радіоактивного забруднення.


Вирішуючи це питання, Верховний Суд дійшов висновку, що особи, які брали участь у ліквідації ядерних аварій, у ядерних випробуваннях, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї відповідають ознакам учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС третьої категорії.


З огляду на це, Позивач має право на призначення пенсії із зменшенням пенсійного віку. Інший підхід призвів би до дискримінації учасників ліквідації ядерних аварій порівняно з учасниками ліквідації аварії на ЧАЕС.


Важливо ❗ Відсутність законодавчо закріпленого переліку документів, які повинна подати особа, яка є учасником ліквідації ядерних аварій для підтвердження особливого статусу, що надає їй право на призначення пенсії відповідно до норм статті 55 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” не позбавляє її права на пенсію зі зниженням пенсійного віку.


Якщо Вам потрібна консультація з пенсійних питань, звертайтеся до нас в 👉ЧАТ!


Більше цікавих новин на нашому сайті 👉https://www.plc.vn.ua/blog та Телеграм 👉t.me/PODILSKYLAWCENTER

273 перегляди

Comments


bottom of page