top of page

Деякі Питання Виплати Додаткової винагороди В 30000, 50000 Та 100000 ГривеньНа час дії правового режиму воєнного стану постановою Кабінетом Міністрів України №168 від 28.02.2022 впроваджено додаткову винагороду для військовослужбовців у розмірі 30, 50 та 100 тисяч гривень.


Кому виплачується вказана додаткова винагорода?

Варто зазначити, що з 01.02.2023 суттєво змінено перелік осіб, які мають право на виплату додаткової винагороди.

Так з 01 лютого 2023 року додаткова винагорода виплачується військовослужбовцям Збройних Сил, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, ГУР Міністерства оборони, Національної гвардії, Держприкордонслужби, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту, особам рядового і начальницького складу ДСНС, особам начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро та поліцейським в таких розмірах:

 1. 100 000 гривень – тим, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах їх ведення (здійснення), зокрема на тимчасово окупованій Російською Федерацією території України, на території між позиціями сил оборони та позиціями військ держави-агресора, у період здійснення зазначених заходів, та виконують бойові (спеціальні) завдання (в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах).

 2. 50 000 гривень – тим, які виконують бойові (спеціальні) завдання у складі органу військового управління, штабу угруповання військ (сил) або штабу тактичної групи до пункту управління оперативно-стратегічного угруповання військ включно (у тому числі поза районами ведення бойових (воєнних) дій), який здійснює оперативне (бойове) управління військовими частинами та підрозділами, що ведуть воєнні (бойові) дії на лінії бойового зіткнення на відстані виконання бойових (спеціальних) завдань військовою частиною (підрозділом, зокрема зведеним) першого ешелону оборони або наступу (контрнаступу, контратаки) до батальйону включно (в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах).

 3. 30 000 гривень - військовослужбовцям, які виконують бойові (спеціальні) завдання згідно з бойовими наказами (розпорядженнями) (в розрахунку на місяць пропорційно часу виконання бойових (спеціальних) завдань):

  • у складі діючих угруповань військ (сил) Сил оборони держави, резерву Головнокомандувача Збройних Сил України Сил оборони держави, розгорнутих пунктів управління Генерального штабу Збройних Сил України, які здійснюють управління діючими угрупованнями військ (сил) (далі - завдання у складі угруповань військ (сил), резерву, пунктів управління);

  • з протиповітряного прикриття та наземної оборони об’єктів критичної інфраструктури згідно з бойовими розпорядженнями;

  • із всебічного забезпечення діючих угруповань військ (сил) Сил оборони держави безпосередньо в районах ведення воєнних (бойових) дій згідно з бойовими (логістичними) розпорядженнями.

У період з 24.02.2022 по 31.01.2023 додаткова винагорода у розмірі до 30 000 гривень виплачувалася усім військовослужбовцям Детальніше.


Які підстави для виплати додаткової винагороди на час дії воєнного стану?

Вказана винагорода виплачується військовослужбовцю на підставі наказу командира військової частини або начальника підрозділу, в якому військовослужбовець проходить службу.

У свою чергу наказ видається на підставі рапорту безпосереднього командира кожного військовослужбовця. Такий рапорт має містити посилання на конкретні обставини проходження служби, які враховуються при визначенні розміру вказаної винагороди.

Факт виконання військовослужбовцем бойових завдань може підтверджуватись бойовими наказами (розпорядженнями), журналами бойових дій, бойовим донесенням або постовими відомостями.


Коли військовослужбовця може бути позбавлено виплати додаткової винагороди на час дії воєнного стану?

Законодавством визначено чіткий перелік обставин, настання яких дає право командриру позбавити військовослужбовця виплати додаткової винагороди.

Серед таких підстав:

 1. Самовільне залишення військовослужбовцем військової частини або місця служби – у місяць вчинення правопорушення та весь період самовільного залишення.

 2. Вживання алкогольних, наркотичних, психотропних речовин під час військової служби – у місяць вчинення правопорушення.

 3. Відмова виконувати бойові накази – у місяць вчинення правопорушення.

 4. Усунення або відсторонення від виконання службових обов’язків – на весь час усунення (відсторонення) від виконання службових обов’язків.

 5. Визнання судом військовослужбовця винним у вчиненні кримінального або адміністративного правопорушення – за місяць надходження до військової частини рішення суду.

 6. Добровільна здача в полон – з дня встановлення вказаних обставин.

 7. Навмисне заподіяння військовослужбовцем собі тілесних ушкоджень – за місяць вчинення.

Разом з тим варто відмітити, що кожен випадок позбавлення винагороди є індивідуальним і потребує встановлення всіх обставин, щоб надати оцінку правомірності відповідних дій командування.


Чи зберігається винагорода в розмірі 100 000 грн. на час лікування після поранення (контузії, каліцтва, травмування) та відпустки для лікування та реабілітації?


Виплата додаткової винагороди в розмірі 100 000 гривень зберігається за військовослужбовцями:

 • на час лікування після поранення (контузії, травми, каліцтва) – на час перебування на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я (в тому числі і за кордоном);

 • на час перебування у відпустці для лікування після тяжкого поранення за висновком (постановою) військово-лікарської (лікарсько-експертної) комісії.


Важливим є той факт, що виплата додаткової винагороди зберігається за військовослужбовцем і після його переведення з одного медичного закладу до іншого.


Дещо з практики, щодо не проведення виплати додаткової винагороди в розмірі 100 000 гривень.

У випадку, якщо військовослужбовець має право на відповідну виплату проте з невідомих останньому причин таку виплату не проведено під час лікування, чи припинено після переміщення з одного медичного закладу до іншого, варто звернутись до командування військової частини з відповідним письмовим рапортом (заявою), в якому постаивти відповідне питання причин не проведення виплати винагороди а також просити поновити в правах та провести відповідну виплату.


Приклад прохальної частини:

 1. Надати інформацію у вигляді довідки щодо нарахування та виплати мені додаткової винагороди у розмірі 100 000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно до часу участі у бойових діях, передбаченої п.1 постанови Кабінету Міністрів України «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час воєнного стану» №168 від 28.02.2022, за період з _________________ по _______________.

 2. У випадку не нарахування та невиплати (позбавлення у виплаті) вказаної додаткової винагороди у період з _________________ по _______________, прошу:

  • повідомити в які місяці в період з _________________ по _______________ мені не проводилась виплата додаткової винагороди у розмірі 100 000 гривень в розрахунку на місяць пропорційно до часу участі у бойових діях, передбаченої Постановою КМ України №168 від 28.02.2022;

  • причини невиплати в період з _________________ по _______________ вказаної додаткової винагороди, передбаченої Постановою КМ України №168 від 28.02.2022.

Зразок такого запиту можна знайти за посиланням.


Якщо немає можливості самостійно здати такий рапорт (заяву) для реєстрації у відділення особового складу та стройової військової частини, його можна направити поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення на адресу ППД частини.


Якщо командування військової частини продовжує заперечувати право військовослужбовця на виплату додаткової винагороди за час перебування на лікуванні, доведеться відстоювати таке право судовому порядку. При цьому варто зібрати документи, що будуть підтверджувати набуття права на виплату додаткової винагороди (витяги з наказів (розпоряджень), журналів, довідки про безпосередню участь в бойових діях, тощо).


Важливо: звернутись до суду з даного питання можна і після закінчення дії правового режиму воєнного стану, протягом всього періоду служби, але не пізніше 3 місяців від дати звільнення з військової служби.


Для отримання консультації звертайтеся просто зараз в ЧАТ або телефоном.


Приєднуйся до нашого Telegram – каналу аби бути поінформованим про актуальне в питаннях військового права.

Comments


bottom of page