Відмову у Наданні Статусу Учасника Бойових Дій Суд Визнав Незаконною | Адвокат Поліцейському

Шостий апеляційний адміністративний суд своєю постановою від 20.10.2020 визнав протиправним та скасував рішення Комісії Міністерства внутрішніх справ України про відмову у наданні поліцейському статусу Учасника бойових дій. Зобовязано прийняти рішення про встановлення цього статусу та видати відповідне посвідчення. Рішення вступило в законну силу. Чому Комісія відмовила та у чому незаконність такого рішення ми опишемо в цій статті.

Співробітник Національної поліції України у 2014 році був відряджений на три дні до м. Попасна Луганської області для збору матеріалів необхідних для виконання службових завдань.

У подальшому, в квітні 2015 року поліцейський знову був відряджений до міста Краматорськ Донецької області для виконання службових завдань. На цей раз на пять діб.

Враховуючи, що в періоди відрядження на зазначеній території велися бойові дії, працівник поліції звернувся до керівництва з клопотанням надати статус учасника бойових дій. Відповідні документи були направлені на розгляд до комісії МВС України з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, учасниками війни, документи для надання позивачу статусу учасника бойових дій.

Рішенням комісії МВС України з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, учасниками війни в грудні 2018 року поліцейському відмовлено в наданні статусу учасника бойових дій. Таке рішення обґрунтовувалась тим, що на розгляд Комісії не було надано наказ керівника АТЦ при СБУ про безпосереднє залучення позивача до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення, інші офіційні документи, видані державними органами, що містять достатні докази про безпосередню участь позивача у виконанні завдань антитерористичної операції в районах її проведення більше 30 діб.


Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Міністерства внутрішніх справ України, в якому просив, з урахуванням уточнень, визнати протиправним та скасувати рішення комісії Міністерства внутрішніх справ України з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій, учасниками війни № 5/III/1 від 28.12.2018 про відмову у наданні йому статусу учасника бойових дій; визнати, його таким, що підпадає під дію п. 19 ч. 1 ст. 6 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», як учасник бойових дій; зобов`язати Міністерство внутрішніх справ України видати йому посвідчення учасника бойових дій, передбаченого п. 9 Порядку надання статусу учасника бойових дій особам, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 №413 (надалі - Порядок №413).

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 10 квітня 2020 року в задоволенні адміністративного позову відмовлено.

Не погоджуючись із таким рішенням, адвокати позивача подали апеляційну скаргу, в якій просили скасувати рішення та ухвалити нове рішення, яким позов задовольнити. Вимоги апеляційної скарги обґрунтовані тим, що положення чинного на момент виникнення у позивача права на встановлення статусу учасника бойових дій законодавства не передбачали такої умови, як участь у зоні АТО протягом 30 днів або надання документів, які підтверджують факт безпосереднього зіткнення та вогневого контакту з противником, а тому, в силу ст.58 Конституції України, відповідні зміни, внесені до порядку №413 не розповсюджуються на спірні правовідносини.

Суд першої інстанції, відмовляючи в задоволенні позовних вимог, дійшов висновку, що позивач залучався до проведення антитерористичної операції на строк менше ніж 30 календарних днів, а відтак позивачу відповідно до вимог абз.3 п.4 Порядку № 413 необхідно було надати додатково документи, які підтверджують факт безпосереднього зіткнення та вогневого контакту з противником, проведення розвідувальних заходів, які до комісії позивачем надано не було, а тому відмова у наданні статусу учасника бойових дій є правомірною.

За наслідками перегляду рішення суду першої інстанції в апеляційному порядку, колегія суддів прийшла до висновку, що вимога про перебування в зоні проведення бойових дій не менше 30 діб не може бути застосована до осіб, які перебували в зоне АТО довнесення відповідних змін в законодавстві. Враховуючи, що на період відрядження поліцейського, будь яких обмежень щодо кількості днів перебування не було встановлено, відмова у наданні статусу учасника бойових дій через незначний строк перебування в зоні бойових дій є незаконноюю.


Якщо у Вас виникли питання або Вам потрібна консультація з аналогічного питання, звертайтеся просто зараз в ЧАТ, або зателефонуйте нам.


Також Вам буде цікаво:

Доплата за нічні чергування


Одноразова Грошова Допомога Поліцейському (Міліціонеру)


170000 Гривень Мають Виплатити Поліцейському за Затримку Вихідної Допомоги


  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon

Ми добиваємось повернення витрат на правничу допомогу!

Військовий адвокат, безкоштовна консультація військового юриста, военный адвокат, военный юрист, консультация военного юриста, хороший военный адвокат, консультації військовослужбовців онлайн, безкоштовна консультація військовослужбовців, адвокат для військовослужбовців, військовий адвокат Київ, Одеса, Дніпро, Львів, консультація військового юриста, безкоштовна консультація військовослужбовців, адвокат для военнослужащего, адвокат по уголовным делам Киев, Винница, Одеса, уголовный адвокат, где найти хорошего адвоката, лучшие адвокаты винницы, военный адвокат украина, военный адвокат харьков, военный адвокат, військовий адвокат, адвокати вінниці, найкращий адвокат вінниці, військові адвокати, где найти хорошего адвоката, адвокаты киева, адвокат по уголовным делам киев винница, специалист по интеллектуальной собственности, адвокат интеллектуальная собственность, lawyer on intellectual property, ukrainian law firm in intellectual property, intellectual property ukraine lawyer, Lawyer in intellectual property, ukrainian lawyer, адвокат інтелектуальна власність вінниця, адвокат з інтелектуальної власності, юридична компанія інтелектуальна власність, юрист по інтелектуальній власності, інтелектуальна власмність адвокат, інтелектуальна власність , адвокат Київ, адвокат по ДТП, юрист ДТП, адвокат звернення до Європейського суду з прав людини, адвокат по ЄСПЛ, юридические услуги Винница, Юридичні послуги Вінниця, Вінницькі найкращі адіокати, юридична консультація у Вінниці, интелектуальная собственность в Украине, юридическая компания по интелектуальной собственности, лучшие адвокаты Винницы, ТОП 10 адвокатов Винницкой области Винницы, юридическая консультация предприятия, адвокат по интелектуальной собственности,, семейный адвокат Винница, адвокат для военнослужащего, налоговый адвокат винница Адвокаты Киева, Адвокат по ДТП Киева, Адвокаты Киева Семейный Адвокат Киев, Семейный адвокат в Киевев, Военный Адвокат Киев, Найти хорошего адвоката в Киевев, Адвокат по Екстрадиции в Киевев, Екстрадиционеный Адвокат, Англоязычный адвокат Киев адвокат по екстрадиции, налоговый жадвокат, военный адвокат Киев, найти адвоката в Кивев, адвокаты киева, хороший адвокат по ДТП Киев, адвокат для предприятия, аадкокат Киев цена, лулчшие адвокаты киева, Адвокат по интеллелктуальной собственности