top of page

Виплати При Звільнені З Державної Служби | Адвокат з Трудових Спорів

В умовах проведення адміністративних реформ в Україні існують непоодинокі випадки скорочення чисельності або штату державних службовців, скорочення посад державної служби, реорганізації чи ліквідації державного органу. Що в свою чергу призводить до звільнення державних службовців.

Які ж виплати при звільненні мають отримати державні службовці у разі настання вищевкзаних підстав?
Так, при звільненні з державним службовцем повинні провести повний розрахунок, який включає:

1) Заробітну плату.

2) Вихідну допомогу.

3) Компенсацію за всі невикористані дні відпусток.

1) Заробітна плата

При звільненні державному службовцю повинні виплатити заробітну плату, що передбачено статтею 43 Конституції України, статтею 50 Закону України «Про державну службу». Такий розрахунок проводиться пропорційно відпрацьованому часу до дня звільнення.

2) Вихідна допомога

13.02.2020 набув чинності Закон України «Про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи», який підвищив соціальний захист державних службовців, звільнених у зв’язку з проведенням реформ.

Відтепер, у разі звільнення з державної служби у зв’язку із скороченням або ліквідацією органу державному службовцю виплачується вихідна допомога у розмірі двох середньомісячних заробітних плат.

3) Компенсація за всі невикористані дні відпусток.

Згідно статтею 24 Закону України «Про відпустки» частиною 4 статті 83 КЗпП України

у разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі не використані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину - особу з інвалідністю з дитинства.

При цьому, варто врахувати, що до щорічних відпусток належать основна та додаткові відпустки, передбачені законодавством.

Зокрема, до щорічних додаткових відпустком належать відпустки учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності, особам з інвалідністю внаслідок війни, статус яких визначений Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», яким надається додаткова відпустка із збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік.

Варто врахувати, що ст.116 КЗпП України містить строк для проведення такого розрахунку: «При звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення».

Крім того, частина 1 статті 117 КЗпП України передбачає, що  в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки.

При цьому, відсутність коштів у державного органу не може бути підставою невиплати належних працівникові коштів та не звільняє його від відповідальності.

Не зволікайте та отримуйте юридичну вже зараз!

Адвоката по трудовим спорам Ви можете знайти тут.

Також читайте:

3 862 перегляди

Komentáře


bottom of page