top of page

МОРАЛЬНА ШКОДА

ВІДШКОДУВАННЯ ЗБИТКІВ У РАЗІ УШКОДЖЕННЯ ЗДОРОВ’Я ПРАЦІВНИКА НА ВИРОБНИЦТВІ

Захист прав працівника на виробництві Адвокат Київ

Подільський юридичний центр нагадує, що кожен працівник має право на відшкодування моральної шкоди у разі будь-яких ушкоджень здоров’я та життя, пов’язаних із виробництвом на підприємстві.

Каліцтво, травми на виробництві, професійні захворювання, шкідливі умови праці - все це може бути підставою для отримання грошової компенсації у разі звернення до суду.

Хто відшкодовує?

За чинним законодавством - саме на роботодавця, як відповідальну за заподіяні збитки особу, покладається відповідальність за відшкодування моральної шкоди всім працівникам за ушкодження їх здоров’я на виробництві.

 

Цікаво, що раніше закон покладав обов’язок відшкодування шкоди, заподіяної працівникові внаслідок ушкодження його здоров’я, на Фонд соціального страхування України та визначав такі ситуації як страхові випадки. 

 

Після внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності» - моральна шкода відшкодовується незалежно від часу настання страхового випадку та відповідно до положень Цивільного кодексу України та Кодексу законів про працю України

 

Які можуть бути підстави відшкодування?

 

Судова практика показує, що ситуації з відшкодуванням можуть бути досить різними. 

Так, для прикладу, 14 грудня 2020 р. Верховний Суд у справі № 210/2271/19 погодився відшкодувати моральну шкоди у зв’язку із загибеллю батька позивача внаслідок механічної асфіксії при утопленні у каналізаційному колодязі.

У Постанові ВС від 15 червня 2020 року у справі № 212/3137/17-ц, було відшкодовано моральну шкоду у зв’язку з заподіянням моральних страждань та втрати нормальних життєвих звязків позивача, що вимагало від нього додаткових зусиль для організації свого життя.


Цікаво, що згідно з позицією Пленуму Верховного Суду у п. 13 Постанови «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди», допускається навіть відшкодування моральної шкоди, викликаної невиплатою належних працівникові грошових сум, виконанням робіт в небезпечних для життя та здоров’я умовах тощо. 

Відшкодуванню також можуть підлягати такі збитки як втрата професійної працездатності, інвалідність у зв’язку з нещасним випадком на виробництві або професійні захворювання внаслідок шкідливих умов праці на підприємстві. 

Як домогтися відшкодування?

Найефективніший спосіб - подати позов до суду про відшкодування моральної шкоди та звернутися з цією метою до досвідчених адвокатів. Спеціалісти Подільського юридичного центру готові Вам допомогти у цьому!

Опишіть Вашу проблему в Чаті (внизу сторінки) або зателефонуйте за нашим номером, щоб отримати консультацію щодо конкретно Вашої ситуації.

bottom of page