top of page

5 Корисних Цікавинок Про Договір | Адвокат По Договорам | Перевірка, Складання Онлайн

1. Договір може бути укладений у будь-якій формі, якщо вимоги щодо форми договору не встановлені законом.

Тобто договори можуть бути укладені усно (без оформлення жодних документів), письмово, шляхом обміну e-mail листами, у формі переписки в месенджері чи коментарями у соцмережах і т.і. Переписка в OLX також набирає форми договору у разі прийняття пропозиції.



2. Договір є укладеним з моменту одержання особою, яка направила пропозицію укласти договір, відповіді про прийняття цієї пропозиції.

Це може статися при усній розмові, коли Ви приймаєте пропозицію та кажете: “Ок, домовилися!”, коли Ви в Інтернет-магазині клікаєте на кнопку “купити” або “замовити”, коли Ви у Viber відповідаєте: “добре, мені підходить”. 

3. Якщо відповідно до акта цивільного законодавства для укладення договору необхідні також передання майна або вчинення іншої дії, договір є укладеним з моменту передання відповідного майна або вчинення певної дії.

Оренда приміщення скажімо починається не з моменту укладення договору оренди, а з моменту складання акту прийому-передачі майна. Звісно ж якщо в договорі оренди не зазначено, що дія договору починається з моменту укладення...

4. Якщо пропозицію укласти договір зроблено усно і в ній не вказаний строк для відповіді, договір є укладеним, коли особа, якій було зроблено пропозицію, негайно заявила про її прийняття.

“Споримо?” - “Споримо!” Оферта (пропозиція) і Акцепт (прийняття)

“На що?” - “На пляшку!” Ціна

“Коли віддати?” - “Одразу після матчу!” Строк дії 

“Розбивай!” Засвідчення угоди свідком. Шанси отримати пляшку зростають..)

4. Договір є укладеним у місці проживання фізичної особи або за місцезнаходженням юридичної особи, яка зробила пропозицію укласти договір, якщо інше не встановлено договором.

Потрібно це враховувати, коли домовляєтеся з незнайомцями. Наприклад відповідно до Цивільного процесуального кодексу в більшості випадків позовна заява подається до суду за місцем перебування відповідача...


В наступному випуску розповімо дещо про “Публічний договір”, чому його варто перечитувати перед покупками в Інтернеті і як він захищає покупців.


Читайте також:

136 переглядів

Comentarios


bottom of page