Вихідні у зоні бойових дій


Накопичені вихідні (святкові, неробочі) дні проведенні в зоні АТО, військовий має право отримати пізніше з можливістю виїзду до місця проживання

Не є таємницею, що на війні вихідних немає. Кожен військовий, перебуваючи в зоні проведення Антитерористичної операції, чи на полігоні на навчаннях, весь час виконує службові обов’язки незалежно від того, чи це день державного або релігійного свята, чи це просто вихідний день такий як субота та неділя. Проте мало хто знає, що за усі такі дні виконання службових обов’язків поза межами пункту постійної дислокації військової частини, військовий має право отримати дні відпочинку з можливістю виїзду до місця проживання. Тобто вихідні, святкові та неробочі дні накопичуються, та мають бути надані військовому разом, фактично як відпустка.

Якщо детальніше, то Інструкцією про організацію у Збройних Силах України соціального і правового захисту військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, та членів їхніх сімей, працівників Збройних Сил України, затвердженою наказом Міністра оборони України № 27 від 19.01.2016, визначено, що в умовах особливого періоду на військові частини додатково покладаються такі завдання: надання військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби та курсантів (слухачів) вищих військових навчальних закладів, які виконували службові обов’язки у вихідні, святкові та неробочі дні поза пунктами постійної дислокації військової частини, відповідного часу (іншого дня) для відпочинку, у тому числі з можливістю виїзду до місця проживання сім’ї.

Тобто, даним підзаконним нормативно-правовим актом визначено обов’язок військових частин, в рамках забезпечення гарантії соціального захисту, надати військовослужбовцям, які виконували обов’язки у вихідні, святкові та неробочі дні поза пунктами постійної дислокації військової частини, відповідного часу (іншого дня) для відпочинку з можливістю виїзду до місця проживання сім’ї. Вказана норма є обов’язковою до виконання.

Частиною 2 ст. 19 Конституції України визначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Для отримання вихідних днів з можливістю виїзду до місця проживання сім'ї, військовослужбовцю достатньо написати відповідний рапорт командуванню військової часини, а командування в свою чергу, зобов'язане такі вихідні дні надати.

Звичайно, на практиці даний факт командуванням до особового складу не завжди доводиться. Не завжди й виконуються вимоги Інструкції в частині задоволення рапорту та надання часу для відпочинку взамін вихідних днів, коли військовослужбовець виконував обов'язки. В такому випадку свої права можливо захисти в судовому порядку та рішенням суду визнати таку бездіяльність військової частини протиправною і зобов'язати надати дні для відпочинку військовослужбовцю на підставі написаного ним рапорту. Юристами Подільського юридичного центру на практиці вказане перевірено та ми маємо в доробку задоволенні позови з даного питання. Тому не потрібно чекати, свої права слід знати та їх відстоювати.

Телефонуйте вже сьогодні військовим адвокатам Подільського юридичного центру за телефонами, які зазначено


  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon

Ми добиваємось повернення витрат на правничу допомогу!

Військовий адвокат, безкоштовна консультація військового юриста, военный адвокат, военный юрист, консультация военного юриста, хороший военный адвокат, консультації військовослужбовців онлайн, безкоштовна консультація військовослужбовців, адвокат для військовослужбовців, військовий адвокат Київ, Одеса, Дніпро, Львів, консультація військового юриста, безкоштовна консультація військовослужбовців, адвокат для военнослужащего, адвокат по уголовным делам Киев, Винница, Одеса, уголовный адвокат, где найти хорошего адвоката, лучшие адвокаты винницы, военный адвокат украина, военный адвокат харьков, военный адвокат, військовий адвокат, адвокати вінниці, найкращий адвокат вінниці, військові адвокати, где найти хорошего адвоката, адвокаты киева, адвокат по уголовным делам киев винница, специалист по интеллектуальной собственности, адвокат интеллектуальная собственность, lawyer on intellectual property, ukrainian law firm in intellectual property, intellectual property ukraine lawyer, Lawyer in intellectual property, ukrainian lawyer, адвокат інтелектуальна власність вінниця, адвокат з інтелектуальної власності, юридична компанія інтелектуальна власність, юрист по інтелектуальній власності, інтелектуальна власмність адвокат, інтелектуальна власність , адвокат Київ, адвокат по ДТП, юрист ДТП, адвокат звернення до Європейського суду з прав людини, адвокат по ЄСПЛ, юридические услуги Винница, Юридичні послуги Вінниця, Вінницькі найкращі адіокати, юридична консультація у Вінниці, интелектуальная собственность в Украине, юридическая компания по интелектуальной собственности, лучшие адвокаты Винницы, ТОП 10 адвокатов Винницкой области Винницы, юридическая консультация предприятия, адвокат по интелектуальной собственности,, семейный адвокат Винница, адвокат для военнослужащего, налоговый адвокат винница Адвокаты Киева, Адвокат по ДТП Киева, Адвокаты Киева Семейный Адвокат Киев, Семейный адвокат в Киевев, Военный Адвокат Киев, Найти хорошего адвоката в Киевев, Адвокат по Екстрадиции в Киевев, Екстрадиционеный Адвокат, Англоязычный адвокат Киев адвокат по екстрадиции, налоговый жадвокат, военный адвокат Киев, найти адвоката в Кивев, адвокаты киева, хороший адвокат по ДТП Киев, адвокат для предприятия, аадкокат Киев цена, лулчшие адвокаты киева, Адвокат по интеллелктуальной собственности