Як отримати одноразову грошову допомогу у разі поранення військовослужбовця в АТО


У зв’язку з тим, що на Сході нашої країни продовжуються бойові дії, з кожним днем стає все більше людей, які прямо або опосередковано постраждали від цього. Батьки втрачають своїх дітей, дружини - чоловіків, а діти залишаються без батька чи матері, які загинули на фронті під час оборони свої Батьківщини. Проблема цього питання полягає в тому, що держава абсолютно не зацікавлена в тому, щоб якимось чином допомогти таким людям. Навпаки існує безліч перешкод, які на досить довгий термін затягують, а інколи, взагалі унеможливлюють оформлення та отримання фінансової допомоги від держави сім’ями загиблих під час несення служби військовослужбовцям.

Зрозуміло, що вже нічого поновить втрачені нерви та пролиті сльози, а тим більше ніщо вже не поверне і не замінить сім’ї дорогу та рідну людину. Але часто буває й так, що загиблі були для своєї сім’ї є єдиним кормільцем, а військова служба-єдиним джерелом доходу для них. Тому, матеріальна допомога була б дуже доречною для сім’ї та дозволить забезпечити засоби для існування на якийсь час. Саме цьому питанню буде присвячена дана стаття.

На законодавчому рівні це питання регулюється в першу чергу Постановою Кабінету Міністрів України № 975 від 25 грудня 2013 року Про затвердження Порядку призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов’язаних та резервістів, які приз