top of page

Індексації грошового забезпечення у 2024 році. Стрічка новин PURCEN!09.11.2023 Верховна Рада ухвалила Закон України «Про Державний бюджет України на 2024 рік». «За» проголосували 276 народних депутатів.

В ухваленому законі відсутні положення щодо продовження призупинення нарахування індексації у 2024 році, як це було у попередньому році. Це означає, що у 2024 році відновиться дія Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» та роботодавцям повернеться обов’язок нараховувати індексацію заробітної плати.


Нагадаємо: що протягом 2023 року індексація грошового забезпечення не проводилась, адже дія Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» була призупинена законом «Про Державний бюджет України на 2023 рік». Відсутність індексації призвела до зменшення доходів населення.


Однак, стаття 39 закону про держбюджет на 2024 рік встановлює, що обчислення індексу споживчих цін для індексації доходів буде проводитися наростаючим підсумком, починаючи з 1 січня 2024 року.

Тобто базовим місяцем для індексації доходів встановили – січень 2024 року.


Нагадаємо: до 2023 року базовим місяцем, який застосовувався при проведенні індексації, був березень 2018 року – місяць останнього підвищення розміру посадових ставок (окладів) в розумінні Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2023 № 1078.


Індексація грошових доходів проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 103%. Якщо у 2024 році темпи інфляції збережуться на нинішньому рівні, то перевищення цього показника відбудеться не раніше весни.

Натомість розмір останньої нарахованої індексації грошового забезпечення за грудень 2022 року (при застосуванні базового місяця березень 2018 року) становив 1470,83 грн.


Зазначені зміни дають підстави свідчити про можливість звуження змісту та обсягів існуючих прав щодо індексації грошових доходів. Крім того, у разі невнесення у подальшому відповідних змін до Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», існує вірогідність виникнення колізії та неузгодженості з його положеннями та положеннями Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2023 №1078.

Вказане може в подальшому призвести до необхідності захисту прав на індексацію грошового забезпечення в судовому порядку.

Якщо Вам потрібна консультація з інших питань, звертайтеся до нас в 👉ЧАТ!


Більше цікавих новин на нашому сайті 👉https://www.plc.vn.ua/blog;

📌 WhatsApp-канал👉 ttps://whatsapp.com/channel/0029Va8xyrK7NoZvLmaFgz0j

📌Signal-канал👉https://signal.group/#CjQKIJSG3PkNOWtcF2i9bdd0h0_Lo8wlCJDYJLGz

📌Телеграм-канал 👉t.me/PODILSKYLAWCENTER;


Зразки документів з питань проходження військової служби 👉 БЛАНК


Також буде цікаво знати:Comments


bottom of page