top of page

Як Посвідчити Заповіт В Умовах Війни? | Сімейний Адвокат

Відповідно до Цивільного кодексу України заповіт посвідчує нотаріус нотаріального округу, де перебуває спадкодавець.

Незважаючи на запровадження в Україні воєнного стану державні нотаріальні контори та приватні нотаріуси продовжують працювати та надавати свої нотаріальні послуги людям.

Однак, у зв’язку з військовою агресією росії та активними бойовими діями на певних територіях є дефіцит нотаріусів, що здійснюють нотаріальні дії в реальному часі.

Цивільним кодексом передбачена можливість посвідчення заповіту не тільки нотаріусом.Зокрема, якщо у місті чи селищі відсутні нотаріуси, заповіт, може посвідчуватись посадовими особами органів місцевого самоврядування міста або селища.

Крім того, особи, які перебувають на лікуванні у лікарні, госпіталі, іншому стаціонарному закладі охорони здоров'я, можуть посвідчити свій заповіт у головного лікаря, його заступника з медичної частини або чергового лікаря цієї лікарні, госпіталю, або іншого закладу охорони здоров’я.

Військовослужбовці, а в пунктах дислокації військових частин, з'єднань, установ, військово-навчальних закладів, де немає нотаріуса чи органу, що вчиняє нотаріальні дії, також заповіт працівника, члена його сім'ї і члена сім'ї військовослужбовця, можуть посвідчити свій заповіт у командира (начальника) таких частин, з’єднань, установ або закладів.

Обов’язковими реквізитами у таких заповітах є: письмова форма, зазначення місця та часу його складання та власний підпис заповідача. При цьому, такі заповіти посвідчуються при свідках. Присутність свідків є обов’язковою, їх має бути не менше як двоє і всі вони повинні мати повну цивільну дієздатність.

Такими свідками не можуть бути: посадові, службові особи, що безпосередньо посвідчують заповіт, спадкоємці за заповітом, члени сім’ї та близькі родичі спадкоємців за заповітом, особи, які не можуть прочитати або підписати заповіт.

Свідки, при яких посвідчено заповіт, повинні зачитати такий заповіт вголос та поставити свій власний підпис на ньому. Обов’язковим реквізитом в такому випадку стають і дані про особи свідків.


Для отримання юридичної консультації Ви можете залишати свої питання в ЧАТ!


Commentaires


bottom of page