Як Поділити Автомобіль При Розлученні? |Позиція ВС | Сімейний Адвокат

Особистий автотранспорт є майже в кожній родині. Адже у наш час, це швидше необхідність, ніж забаганка. Проте, коли подружжя розлучається і у них виникають певні спори щодо поділу майна, постає логічне питання: а як поділити автомобіль? І чи можливо це взагалі?

Відповідь допоможе знайти адвокат у сімейних справах Подільського юридичного центру, який має досвід роботи зі справами про поділ авто і поділ майна між колишнім подружжям загалом.


Практика звернень до суду із позовом про поділ майна між колишнім подружжям є досить частою. Адже мало хто може самостійно дійти згоди, у такий емоційний період як розлучення, щодо речей, які набуті за всі роки перебування у шлюбі.

Відповідно до Сімейного Кодексу України, кожна річ, набута за час шлюбу, крім речей індивідуального користування, є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя. За загальним правилом, розділ майна відбувається за принципом рівності часток кожного з подружжя у спільному сумісному майні. Тобто, простіше кажучи, 50/50.

Насамперед, потрібно зазначити, що автомобіль – це річ неподільна. Що це означає? Неподільною є річ (або ж предмет) матеріального світу, який неможливо розділити на частини без шкоди для його подальшого використання за прямим призначенням. Тобто, якщо авто поділити реально – розпилявши і віддавши по 50% такого майна кожному з подружжя, жоден з них не зможе надалі його використовувати за цільовим призначенням і така річ втратить свою цінність.

Саме тому, що транспортний засіб є неподільною річчю, можуть виникнути деякі складнощі при його поділі.

Суди взагалі довгий час ділили авто формально, тобто чоловік і дружина отримували ½ права власності на такий транспортний засіб лише «на папері». Для сторони, на яку зареєстрований такий ТЗ, можливо це і має сенс, проте навіщо таке право іншій стороні? Адже для неї створюється ряд незручностей, можливо вона взагалі не вміє керувати. Тобто, спір по суті не вирішувався. А чоловік та жінка були змушені повторно звертатися до суду для встановлення порядку користування, таким способом розділеним, автомобілем.


На щастя, Верховний Суд врегулював це питання. Відтак, один із подружжя, який не користується авто, може стягнути гроші з іншого у розмірі половини вартості автомобіля.


Важливою у таких справах є визначення ціни автомобіля. Зазвичай, ціна визначається саме на момент розгляду справи у суді. Однак, у своїй практиці Верховний Суд має справу у якій виходив з початкової ціни, за яку було придбано автомобіль, оскільки, за обставинами справи, чоловік користувався автомобілем сам, чим порушив право дружини як співвласника авто на вільне користування своїм майном.


З'ясувати реальну вартість авто подружжя може самостійно, вивчивши ринок уживаних моделей з урахуванням амортизації і пробігу. Однак, якщо сторони не зможуть дійти згоди, навмисне занижуючи або завищуючи ціну автомобіля, потрібно провести його оцінку експертом, а саме – автотоварознавчу експертизу.

Один з подружжя — в більшості випадків це сам водій — забирає собі автомобіль і виплачує компенсацію другому в розмірі половини вартості автомобіля.


Є питання до адвоката про поділ автомобіля чи майна в цілому? Сімейний адвокат Поідільського юридичного центру при розподілі майна правильно сформулює позовні вимоги, а також здійснить повний супровід справи у суді.


Телефонуйте нам або просто зараз пишіть у ЧАТ!Цікаво:

5 Міфів Про Розірвання Шлюбу | Сімейний Адвокат

Розірвання Шлюбу. Як розлучитись, Коли є Неповнолітні Діти? | Київ, Вінниця | Сімейний Адвокат

Чи Враховується Думка Дитини При Визначенні Місця Їі Проживання Після Розлучення? | Сімейний Адвокат

Визначення Місця Проживання Дитини При Розлученні | Сімейний Адвокат  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon

Ми добиваємось повернення витрат на правничу допомогу!

Військовий адвокат, безкоштовна консультація військового юриста, военный адвокат, военный юрист, консультация военного юриста, хороший военный адвокат, консультації військовослужбовців онлайн, безкоштовна консультація військовослужбовців, адвокат для військовослужбовців, військовий адвокат Київ, Одеса, Дніпро, Львів, консультація військового юриста, безкоштовна консультація військовослужбовців, адвокат для военнослужащего, адвокат по уголовным делам Киев, Винница, Одеса, уголовный адвокат, где найти хорошего адвоката, лучшие адвокаты винницы, военный адвокат украина, военный адвокат харьков, военный адвокат, військовий адвокат, адвокати вінниці, найкращий адвокат вінниці, військові адвокати, где найти хорошего адвоката, адвокаты киева, адвокат по уголовным делам киев винница, специалист по интеллектуальной собственности, адвокат интеллектуальная собственность, lawyer on intellectual property, ukrainian law firm in intellectual property, intellectual property ukraine lawyer, Lawyer in intellectual property, ukrainian lawyer, адвокат інтелектуальна власність вінниця, адвокат з інтелектуальної власності, юридична компанія інтелектуальна власність, юрист по інтелектуальній власності, інтелектуальна власмність адвокат, інтелектуальна власність , адвокат Київ, адвокат по ДТП, юрист ДТП, адвокат звернення до Європейського суду з прав людини, адвокат по ЄСПЛ, юридические услуги Винница, Юридичні послуги Вінниця, Вінницькі найкращі адіокати, юридична консультація у Вінниці, интелектуальная собственность в Украине, юридическая компания по интелектуальной собственности, лучшие адвокаты Винницы, ТОП 10 адвокатов Винницкой области Винницы, юридическая консультация предприятия, адвокат по интелектуальной собственности,, семейный адвокат Винница, адвокат для военнослужащего, налоговый адвокат винница Адвокаты Киева, Адвокат по ДТП Киева, Адвокаты Киева Семейный Адвокат Киев, Семейный адвокат в Киевев, Военный Адвокат Киев, Найти хорошего адвоката в Киевев, Адвокат по Екстрадиции в Киевев, Екстрадиционеный Адвокат, Англоязычный адвокат Киев адвокат по екстрадиции, налоговый жадвокат, военный адвокат Киев, найти адвоката в Кивев, адвокаты киева, хороший адвокат по ДТП Киев, адвокат для предприятия, аадкокат Киев цена, лулчшие адвокаты киева, Адвокат по интеллелктуальной собственности