top of page

Як перевести працівника на дистанційну роботу


Пандемія коронавірусу та збройна агресія російської федерації призвели до поширення використання такої форми організації праці, як дистанційна робота.


За таких умов, працівник виконує роботу поза робочими приміщеннями чи територією власника або уповноваженого ним органу, в будь-якому місці за вибором працівника та з використанням інформаційно-комунікаційних технологій (ч. 1 ст. 60-2 Кодексу законів про працю України).


Перехід на дистанційну роботу може відбутися як на підставі трудового договору, так і за наказом (розпорядженням) власника.


Раніше обов’язковим було додержання письмової форми при укладенні трудового договору про дистанційну роботу. Тепер, унаслідок змін, внесених Законом України від 15.03.2022 «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» №2136-ІХ, така вимога відсутня. Крім того, законодавець усунув необхідність за 2 місяці завчасно попереджати працівників про перехід на дистанційну роботу.


Зауважимо, що варто зважати на положення ст. 60-2 КЗпП України, які встановлюють, що дистанційна робота може запроваджуватися наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу, а працівники, яких стосуватиметься цей наказ, мають бути з ним ознайомлені протягом двох днів з його прийняття, але до запровадження дистанційної роботи.


Попри скасування загальних правил про завчасне повідомлення щодо змін істотних умов праці, Закон № 2136-ІХ не містить норм, які б скасовували саме цю вимогу КЗпП України.


Отже, попри можливість швидко та без завчасного попередження перевести працівників на дистанційну роботу, такий перехід все ж варто належно оформити та сповістити працівників.


Крім того, варто заздалегідь та якомога більш детально обумовити виконання працівником роботи, комунікації з роботодавцем, звітності тощо.


Підсумовуючи, наразі роботодавці мають вибір між переходом на дистанційну роботу на підставі договору, та переходом на дистанційну роботу на підставі розпорядження. В обох випадках важливо обумовити порядок роботи та взаємодії працівника та роботодавця.


Для отримання юридичної консультації Ви можете залишати свої питання в ЧАТ!


Вам також буде цікаво:440 переглядів

Comments


bottom of page