top of page

Чи Повинні Військовослужбовці Подавати Декларації За 2022, 2023 роки? Які Строки?

У зв'язку із введенням воєнного стану, декларування було призупинене, однак з 12 жовтня 2023 року декларування було відновлене, однак не для всіх. У даній публікації ми аналізуємо як вимоги з декларування стосуватимуться військовослужбовців. Хто з військовослужбовців повинен подавати декларації за 2022 і 2023 роки та в які строки.


декларування, декларації військослулжбовців, військовий адвокат

За статею 45 Закону України "Про запобігання корупції":

Особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в"-"ґ" пункту 2 частини першої статті 3 ЗУ “Про запобігання корупції”, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.


Декларації подаються до 1 квітня наступного року

Ця вимога не поширюється на:

  • військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, 

  • військової служби за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, 

  • військової служби за призовом осіб офіцерського складу );

  • військових посадових осіб із числа військовослужбовців військової служби за контрактом осіб рядового складу

  • військової служби за контрактом осіб сержантського і старшинського складу

  • військовослужбовців молодшого офіцерського складу військової служби за контрактом осіб офіцерського складу ;


(!!! крім військовослужбовців ВЛК, центрів комплектування, які залучені до державних закупівель, апаратів Міністерств, на яких поширюється дія статті 52-1 Закону України “Про запобігання корупції”)


А решта військовослужбовців?

Решта, суб’єкти декларування з числа:

  • військовослужбовців Державної прикордонної служби України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, Управління державної охорони України, Збройних Сил України та інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, а також 

  • поліцейських поліції особливого призначення, які під час дії воєнного стану залучені до ведення бойових дій у порядку, визначеному частиною четвертою статті 24 Закону України "Про Національну поліцію" 

зобов’язані подати декларації не пізніше 90 календарних днів з дня настання першої з таких обставин - 

  • припинення або скасування воєнного стану чи 

  • звільнення з військової служби (служби в поліції).

(!!! крім військовослужбовців ВЛК, центрів комплектування, які залучені до державних закупівель, апаратів Міністерств, на яких поширюється дія статті 52-1 Закону України “Про запобігання корупції”)


Особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року

Дійсно, 12.10.2023 набрав чинності Закон, яким установлено, що особи, які у 2022-2023 роках не подали декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до статті 45 цього Закону, і кінцевий строк для подання яких настав до дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", подають такі декларації не пізніше 31 січня 2024 року.


Однак дане положення містить виключення...

Однак дане положення містить виключення, яке стосується військовослужбовців:


Суб’єкти декларування, зазначені у частинах сьомій - чотирнадцятій статті 45 цього Закону (в тому числі військовослужбовці Збройних Сил України), подають відповідні декларації у строки, встановлені частинами сьомою - чотирнадцятою статті 45 цього Закону, якщо відповідні декларації не було подано раніше,


тобто військовослужбовці мають подати декларації, не пізніше 90 календарних днів з дня припинення або скасування воєнного стану чи звільнення з військової служби.


військовослужбовці мають подати декларації, не пізніше 90 календарних днів з дня припинення або скасування воєнного стану чи звільнення з військової служби

У даній публікації ми висловили свою думку щодо трактування законодавства. Вона може не співпадати з позицією правоохоронних органів чи суду.


Якщо Ви шукаєте, де отримати юридичну консультацію військового адвоката, звертайтеся просто зараз до нас в ЧАТ

Comments


bottom of page