Чи Враховується Думка Дитини При Визначенні Місця Їі Проживання Після Розлучення? | Сімейний Адвокат

Люди одружуються, створюють сім’ю, в якій народжуються діти, але з плином часу через непорозуміння, постійні конфлікти чи зміну життєвих орієнтирів настає криза і часто один з партнерів вирішує розлучитись. Розлучення – це досить емоційний процес для всіх сторін, але прикро, що саме діти найчастіше стають заручниками сімейних проблем та основним об’єктом негативного впливу.


Сімейний Адвокат. Адвокат По Розлученням
Адвокат Дитини

Спори про визначення місця проживання дитини є однією з найбільш поширених категорій сімейно-правових спорів в суді. На жаль, досить часто, колишнє подружжя не може самостійно вирішити між собою з ким залишиться проживати дитина. В такому випадку, рішення приймається в судовому порядку.

Чи враховуватиметься думка дитини під час розгляду даного питання?

Незважаючи на свій вік чи навіть неповну цивільну дієздатність, дитина має певний обсяг прав. Зокрема, Сімейний кодекс України у ст. 171 закріплює право дитини бути вислуханою з питань, що стосуються безпосередньо її особисто чи сім’ї. Таке право закріплене й у ст.12-15 Конвенції ООН «Про права дитини».

Відповідно, виникає наступне питання. З якого віку можна з’ясувати думку дитини в суді?

Вікового обмеження чинне законодавство не встановлює. Проте, є ряд факторів, які враховуються при розгляді даного питання. Зокрема, дитина повинна бути здатна сформулювати власні погляди, вільно висловлювати свою думку з питань, що стосуються її життя та мати достатній рівень розуміння ситуації.

Підтвердженням здатності дитини самостійно висловлювати свою думку можуть бути висновки психолога, довідка з медичного закладу чи закладу освіти тощо.

Разом з тим, у ст.3 Конвенції ООН «Про права дитини» закріплено принцип «якнайкращого забезпечення інтересів дитини». Тому, згода дитини на проживання з одним з батьків не повинна бути абсолютною для суду, якщо така згода не відповідає та не сприяє захисту прав та інтересів дитини.

У Подільському юридичному центрі кваліфіковані адвокати у сімейних спорах допоможуть Вам зробити процес розлучення найменш травмуючим для Вас та Ваших дітей. В разі виникнення додаткових питань та для отримання консультації звертайтесь за номером телефону, що вказаний на сайті.

Запитайте нас просто зараз в ЧАТІ!

  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon

Ми добиваємось повернення витрат на правничу допомогу!

Військовий адвокат, безкоштовна консультація військового юриста, военный адвокат, военный юрист, консультация военного юриста, хороший военный адвокат, консультації військовослужбовців онлайн, безкоштовна консультація військовослужбовців, адвокат для військовослужбовців, військовий адвокат Київ, Одеса, Дніпро, Львів, консультація військового юриста, безкоштовна консультація військовослужбовців, адвокат для военнослужащего, адвокат по уголовным делам Киев, Винница, Одеса, уголовный адвокат, где найти хорошего адвоката, лучшие адвокаты винницы, военный адвокат украина, военный адвокат харьков, военный адвокат, військовий адвокат, адвокати вінниці, найкращий адвокат вінниці, військові адвокати, где найти хорошего адвоката, адвокаты киева, адвокат по уголовным делам киев винница, специалист по интеллектуальной собственности, адвокат интеллектуальная собственность, lawyer on intellectual property, ukrainian law firm in intellectual property, intellectual property ukraine lawyer, Lawyer in intellectual property, ukrainian lawyer, адвокат інтелектуальна власність вінниця, адвокат з інтелектуальної власності, юридична компанія інтелектуальна власність, юрист по інтелектуальній власності, інтелектуальна власмність адвокат, інтелектуальна власність , адвокат Київ, адвокат по ДТП, юрист ДТП, адвокат звернення до Європейського суду з прав людини, адвокат по ЄСПЛ, юридические услуги Винница, Юридичні послуги Вінниця, Вінницькі найкращі адіокати, юридична консультація у Вінниці, интелектуальная собственность в Украине, юридическая компания по интелектуальной собственности, лучшие адвокаты Винницы, ТОП 10 адвокатов Винницкой области Винницы, юридическая консультация предприятия, адвокат по интелектуальной собственности,, семейный адвокат Винница, адвокат для военнослужащего, налоговый адвокат винница Адвокаты Киева, Адвокат по ДТП Киева, Адвокаты Киева Семейный Адвокат Киев, Семейный адвокат в Киевев, Военный Адвокат Киев, Найти хорошего адвоката в Киевев, Адвокат по Екстрадиции в Киевев, Екстрадиционеный Адвокат, Англоязычный адвокат Киев адвокат по екстрадиции, налоговый жадвокат, военный адвокат Киев, найти адвоката в Кивев, адвокаты киева, хороший адвокат по ДТП Киев, адвокат для предприятия, аадкокат Киев цена, лулчшие адвокаты киева, Адвокат по интеллелктуальной собственности