top of page

Чи Враховується Пільгова Вислуга При Призначенні Вихідної Допомоги в Нацгвардії?| Військовий Адвокат

У військовослужбовця Нацгвардії загальна вислуга років 10 більше, а вихідну допомогу так і не виплатили. Чи відповідає така бездіяльність положенням законодавства?Військовослужбовцям Національної гвардії України, аналогічно, як і військовослужбовцям інших силових та спеціальних структур Держава гарантує достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби. Проте на практиці не всі такі гарантії реалізуються.

В день виключення зі списків особового складу частини не всі військовослужбовці Нацгвардії отримують одноразову грошову допомогу при звільненні в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби (так звана Вихідна Допомога). Хоча відповідно до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» всі умови для нарахування та виплати такої допомоги у військовослужбовця наявні:

- у зв'язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів;

- закінченням строку контракту;

- у зв’язку з прямим підпорядкуванням близькій особі;

- систематичним невиконанням умов контракту командуванням;

- у зв’язку з настанням особливого періоду та небажанням продовжувати військову службу військовослужбовцем-жінкою, яка має дитину (дітей) віком до 18 років одноразова грошова допомога;

2) загальна (календарна і пільгова ) вислуга становить 10 і більше років .

Аргумент військової частини один: «Не вистачає календарної вислуги років».

При цьому, щоб замаскувати свою бездіяльність командування військової частини при звільненні зі служби не проводить військовослужбовцю обрахунок пільгової вислуги років.

Що робити в такій ситуації?

В першу чергу, необхідно звернутись з заявою на здійснення обрахунку вислуги років. Згідно норм Положення про проходження військової служби при звільненні підтвердити всі періоди проходження службипровести розрахунок вислуги років як в календарному, так і пільговому обчисленні – це обов’язок військової частини.

При документальному підтвердженні загальної вислуги 10 і більше років, варто звернутись до військової частини із заявою на виплату одноразової грошової допомоги.

У випадку відмови військової частини здійснити нарахування та виплату одноразової грошової допомоги таку бездіяльність слід оскаржувати в судовому порядку.


Отримали не всі виплати при звільнені? Не гайте час та звертайтесь до Військових Адвокатів Подільського юридичного центру за телефоном або пишіть у ЧАТ!

Comments


bottom of page