Українців Зобов’яжуть Відшкодовувати Утримання Непрацездатних Батьків? | Новини Сімейного Права

1. Українців зобов’яжуть утримувати непрацездатних батьків?

Раніше турбота про літніх непрацездатних батьків була моральним обов’язком , проте тепер її буде регламентувати і закон. Законопроєкт «Про захист майнових прав окремих категорій осіб і відшкодування витрат на догляд за такими особами» - ще знаходиться на стадії громадського обговорення. У пояснювальній записці йдеться про те, що на практиці досить часто вимога про допомогу літнім родичам ігнорується.

Що передбачається даним законопроєктом? У ньому міститься норма, за якою зобов’язання компенсації витрат, які раніше відбувались за рахунок коштів державного бюджету, будуть тепер покладені на родичів. Тобто, родичі будуть змушені оплачувати всі соціальні витрати, які раніше несла держава. Зокрема, за послуги соцпрацівника чи за утримання в спецустанові.

Схожі зобов’язання накладаються і на опікунів, які укладають договір довічного утримання.2. Коли суд може відмовити у позбавленні батьківських прав? Постанова ВС.

У постанові Верховного Суду у справі № 243/13192/19-ц від 15.04.2021 відзначається, що зважаючи на те, що позбавлення батьківських прав є крайнім заходом, суд МОЖЕ у виняткових випадках при доведеності винної поведінки когось із батьків або їх обох з урахуванням її характеру, особи батька і матері, а також інших конкретних обставин справи відмовити в задоволенні позову про позбавлення цих прав, ПОПЕРЕДИВШИ ВІДПОВІДАЧА про необхідність змінити ставлення до виховання дитини (дітей) і ПОКЛАВШИ на органи опіки та піклування КОНТРОЛЬ за виконанням ним батьківських обов’язків.

Детальніше

Крім того, раніше ЄСПЛ вже наголошував на тому, що питання сімейних відносин має гуртуватися на оцінці особистості заявника та його поведінці. Факт заперечення заявником проти позову про позбавлення його батьківських прав міг свідчити про його інтерес до дитини (Hunt v. Ukraine, № 31111/04, §58, ЄСПЛ, від 07.12.2006 року).

Детальніше про процедуру позбавлення батьківських прав Ви можете прочитати у нашій статті Позбавлення Батьківських Прав | Київ, Вінниця | Сімейний Адвокат.


2. Коли розмір аліментів підлягає зміні? Позиція ВС.

За чинним законодавством, розмір аліментів не є постійним та може бути змінено за заявою платника чи одержувача у зв’язку зі зміною матеріального чи сімейного стану, а також погіршення чи поліпшення здоров’я когось із них.

Детальніше як змінити розмір аліментів читайте у ній статті Аліменти. Як Збільшити Чи Зменшити Розмір Виплат? | Сімейний Адвокат.

Досить цікавою є постанова Верховного Суду у справі № 303/369/20 від 29.01.2021 року. ВС відзначив, що свідченням зміни матеріального становища платника аліментів є зміна доходів, витрат, активів тощо. Під зміною сімейного стану розуміється з’явлення у сім’ї платника або одержувача аліментів осіб, яким вони за законом зобов’язані надавати утримання і які фактично знаходяться на їх утриманні.

Крім того, відзначається, що отримувати підвищений мінімальний розмір аліментів - це безумовне право, визначене законом, яке захищається в судовому порядку саме в інтересах дитини.

Детальніше


Телефонуйте нам або просто зараз пишіть у ЧАТ!

  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon

Ми добиваємось повернення витрат на правничу допомогу!

Військовий адвокат, безкоштовна консультація військового юриста, военный адвокат, военный юрист, консультация военного юриста, хороший военный адвокат, консультації військовослужбовців онлайн, безкоштовна консультація військовослужбовців, адвокат для військовослужбовців, військовий адвокат Київ, Одеса, Дніпро, Львів, консультація військового юриста, безкоштовна консультація військовослужбовців, адвокат для военнослужащего, адвокат по уголовным делам Киев, Винница, Одеса, уголовный адвокат, где найти хорошего адвоката, лучшие адвокаты винницы, военный адвокат украина, военный адвокат харьков, военный адвокат, військовий адвокат, адвокати вінниці, найкращий адвокат вінниці, військові адвокати, где найти хорошего адвоката, адвокаты киева, адвокат по уголовным делам киев винница, специалист по интеллектуальной собственности, адвокат интеллектуальная собственность, lawyer on intellectual property, ukrainian law firm in intellectual property, intellectual property ukraine lawyer, Lawyer in intellectual property, ukrainian lawyer, адвокат інтелектуальна власність вінниця, адвокат з інтелектуальної власності, юридична компанія інтелектуальна власність, юрист по інтелектуальній власності, інтелектуальна власмність адвокат, інтелектуальна власність , адвокат Київ, адвокат по ДТП, юрист ДТП, адвокат звернення до Європейського суду з прав людини, адвокат по ЄСПЛ, юридические услуги Винница, Юридичні послуги Вінниця, Вінницькі найкращі адіокати, юридична консультація у Вінниці, интелектуальная собственность в Украине, юридическая компания по интелектуальной собственности, лучшие адвокаты Винницы, ТОП 10 адвокатов Винницкой области Винницы, юридическая консультация предприятия, адвокат по интелектуальной собственности,, семейный адвокат Винница, адвокат для военнослужащего, налоговый адвокат винница Адвокаты Киева, Адвокат по ДТП Киева, Адвокаты Киева Семейный Адвокат Киев, Семейный адвокат в Киевев, Военный Адвокат Киев, Найти хорошего адвоката в Киевев, Адвокат по Екстрадиции в Киевев, Екстрадиционеный Адвокат, Англоязычный адвокат Киев адвокат по екстрадиции, налоговый жадвокат, военный адвокат Киев, найти адвоката в Кивев, адвокаты киева, хороший адвокат по ДТП Киев, адвокат для предприятия, аадкокат Киев цена, лулчшие адвокаты киева, Адвокат по интеллелктуальной собственности