top of page

Трудові Відносини В Умовах Воєнного Стану. Квітневі Зміни Законодавства. Корисно Знати Підприємцям


7 травня набули чинності зміни до трудового законодавства, передбачені Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття під час дії воєнного стану» №2220-IX від 21.04.2022.


Знаковими для підприємців є нововведення, що стосуються допомоги по частковому безробіттю, застосування праці іноземців та осіб без громадянства, а також працевлаштування внутрішньо переміщених осіб.


Згідно зі змінами, Державна служба зайнятості тепер надає допомогу по частковому безробіттю і фізичним особам – підприємцям, у разі втрати працівниками частини зарплати через зупинення чи скорочення виробництва.


Для отримання допомоги звернутися може роботодавець, фізична особа – підприємець, який є застрахованою особою, для її виплати працівникам або фізичній особі – підприємцю, який є застрахованою особою.


Крім того, полегшено процедуру отримання чи продовження дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства.


Задля цього, роботодавець тепер може надіслати необхідні документи Державній службі зайнятості будь-яким способом, у тому числі в електронному вигляді.


Втім, спрощення процедури не застосовне до іноземців – громадян РФ та РБ, позаяк у такому випадку необхідне погодження від регіональних органів Служби безпеки України.


Нарешті, прийняті зміни передбачають, що Державна служба зайнятості надаватиме роботодавцю, який працевлаштовує безробітних з числа внутрішньо переміщених осіб, компенсацію витрат на оплату праці таким працівникам у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.


Для отримання юридичної консультації Ви можете залишати свої питання в ЧАТ!25 переглядів

Comments


bottom of page