top of page

Травма Волонтера. Які Виплати Передбачені? | Військовий Адвокат

Не рідкі випадки, коли під час надання волонтерської допомоги нашим бійцям та громадянам на Сході самі волонтери потрапляли під обстріли з боку збройних формувань Російської Федерації та її найманців. Внаслідок чого отримання травм, поранення, контузій або каліцтв. Що варто знати волонтерам у випадку травмування при наданні волонтерської допомоги в зоні АТО/ООС? Консультує Військовий адвокатДержавою передбачений соціальний захист для небайдужих громадян до долі наших військовослужбовців у вигляді виплати одноразової грошової допомоги (ст.6 Закону України «Про волонтерську діяльність»).


У яких випадках виплачується така допомога?

Одноразова грошова допомога призначається у разі встановлення інвалідності волонтеру внаслідок поранення, контузії, травми або каліцтва, якщо такі негативні наслідки для здоров’я настали:

1) під час надання волонтерської допомоги громадянам в районі проведення АТО/ООС, бойових дій, збройного конфлікту;

2) під час надання волонтерської допомоги Збройним Силам, іншим військовим формуванням, правоохоронним органам, органам державної влади під час дії особливого періоду, правового режиму надзвичайного чи воєнного стану, проведення АТО/ООС, бойових дій, збройного конфлікту.


Розміри грошової допомоги.

Одноразова грошова допомога виплачується волонтеру залежно від групи інвалідності у розмірі:

250 прожиткових мінімумів, встановлених законом для працездатних осіб, - особам з інвалідністю I групи (547 250 гривень).

200 прожиткових мінімумів, встановлених законом для працездатних осіб, - особам з інвалідністю II групи (437 800 гривень).

150 прожиткових мінімумів, встановлених законом для працездатних осіб, - особам з інвалідністю III групи (328 350 гривень).

Розмір одноразової грошової допомоги у разі встановлення інвалідності внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва) визначається виходячи з прожиткового мінімуму, чинного на дату встановлення інвалідності.


Варто наголосити, що у випадку коли первинну групу інвалідності було встановлено до 20.02.2019, і після повторного огляду МСЕК встановлена більша група інвалідності, то розмір призначеної одноразової грошової допомоги має бути переглянутий. Відмову у перегляді розміру грошової допомоги варто оскаржувати у суді.

Маєте запитання до Військового адвоката?

Телефонуйте чи пишіть у ЧАТ.


Вас може зацікавати:
244 перегляди

Comments


bottom of page