top of page

Суд Зобовязав Виплатити Компенсацію За Додаткову Відпустку Військовій | Подільський Юридичний Центр

Окружний суд задоволив позов Військового адвоката в повному обсязі та зобов’язав виплатити звільненій з військової служби матері 2х дітей грошову компенсацію за невикористані дні соціальної відпустки.Так, під час проходження служби у жінки-військовослужбовця народились 2 доньки.

З моменту народження другої дитини жінка-військовослужбовець набула право на пільги для матерів, які працюють та мають двох і більше дітей віком до 15 років, зокрема, на отримання додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 10 календарних днів на рік, згідно з частини 1 статті 19 Закону України "Про відпустки".

Однак у зв’язку з дією особливого періоду вона не мала змоги використати таку відпустку.

Дізнатись, які ще обмеження прав жінок-військовослужбовців були запровадженні у зв’язку з дією особливого періоду Ви можете тут

Проте, при звільненні з військової служби, частина зобов’язана була виплати грошову компенсацію за всі невикористані календарні дні соціальної відпустки, відповідно до ст.10-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців».

Однак цього зроблено не було.

Суд підтримав позицію Військового адвоката, що дія особливого періоду не позбавляє обов’язку частини провеcти повний розрахунок з військовослужбовцем при звільненні, в тому числі, здійснити виплату грошової компенсації за невикористані дні всіх відпусток.

Результат: суд зобов`язав військову частину 1493 нарахувати та виплатити військовослужбовцю – матері, яка має двох дітей віком до 15 років грошову компенсацію за невикористані календарні дні додаткової відпустки, передбаченої частиною 1 статті 19 Закону України "Про відпустки", за період з 2014 року по 2020 рік.


Військова частина не провела з Вами повний розрахунок при звільненні?

Телефонуйте, пишіть чи звертайтесь до нас в ЧАТ (вікно «Напишіть нам»)!


Вас може зацікавити:

Comments


bottom of page