top of page

Суд Змінив Відмову На Задоволення | Одноразова Грошова Допомога Військовому |Військовий Адвокат

Після рішення Конституційного суду, за заявою військових юристів в інтересах позивача, Волинський окружний адміністративний суд переглянув своє попереднє рішення, скасував його, та ухвалив нове рішення, яким задовільнив позов, скасував рішення МОУ про відмову у виплаті одноразової грошової допомоги у звязку з інвалідністю, та зобовязав вирішити питання про виплату допомоги.За матеріалами справи військовий у 2016 році отримав 3-тю групу інвалідності. Тоді він отримав одноразову грошову допомогу від Держави.

Через чотири роки, у 2020-му він знову звернувся до МСЕК і комісія констатувала інвалідність 2-гої групи.


Зважаючи, що за другою групою сума виплати одноразової допомоги більша, військовослужбовець, який був учасником бойових дій, звернувся до Міністерства оборони України з клопотанням доплатити йому одноразову грошову допомогу.


Комісія Міністерства оборони України відмовила у виплаті, зіславшись на пункт 4 статті 16-3 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців і членів їх сімей", який передбачав, що доплата не здійснюється, якщо між первинною та наступною групами інвалідності пройшло більше двох років.


Така норма дійсно мала місце, але військові адвокати, з самого початку готуючи документи до суду зазначали, про те, що ця норма не відповідає приписам Конституції України, а тому не повинна застосовуватися. Проте суди усіх інстанцій відмовили в задоволенні позовних, поу ж норму закону, щой Міністерство оборони України.


Однак у квітні 2022 року Конституційний суд України все ж визнав неконституційним встановлення обмеженого строку в два роки для отримання доплати за вищу групу інвалідності.

Хоча рішення Конституційного суду й не мало ретроактивності, однак військові юристи Подільського юридичного центру підготували в інтересах військовослужбовця заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, тобто через визнання норми, на яку посилався адміністративний суд у своєму рішенні неконституційним.


Наприкінці травня 2022 року Волинський окружний адміністративний суд задоволив заяву про перегляд, скасував своє рішення та прийняв нове рішення, яким задовільнив позовні вимоги військового, скасував протокол комісії МОУ про відмову у виплаті та зобовязав Міністерство оборони вирішити питання щодо призначення та виплати позивачеві одноразової грошової допомоги у звязку із настанням інвалідності другої групи з урахуванням попередньо виплачених коштів.


Здатність судом виправляти помилки є гарним прикладом для унаслідування.


Якщо у Вас подібна ситуація або Вам потрібна консультація з питань виплат одноразової грошової допомоги, або Вам просто потрібна консультація військового адвоката, звертайтеся до нас в ЧАТ (віконце внизу екрана) або телефоном просто зараз!

Comentarios


bottom of page