top of page

Суд Встановив Судовий Контроль За Виконанням Рішення Суду Щодо Розміру Одноразової Грошової Допомоги За Інвалідність

Шостий апеляційний адміністративний суд задовільнив заяву адвоката Подільського юридичного центру Михайла Козачука, як представника позивача, про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду.


Адвокат по ОГД військовому

За матеріалами справи, Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 20.05.2022, яка набрала законної сили, було зобов’язано Міністерство оборони України призначити та виплати ветерану, передбачену ст. 16 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» одноразову грошову допомогу, у зв’язку із встановленням ІІ групи інвалідності, що настала внаслідок захворювання, пов’язаного з виконанням обов’язків військової служби у розмірі 300-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня року, у якому здійснюватиметься виплата.


На виконання згаданої постанови суду комісія МОУ 16.09.2022 прийняла рішення виплатити одноразову грошову допомогу у розмірі 300 - кратного прожиткового мінімуму, але встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня 2011 року (282300 грн.), а не на 1 січня року у якому здійснюватиметься виплата (2022 рік), як зазначено в рішенні суду (744300 грн.).


Відповідно ветеран отримав кошти в розмірі 282 300 гривень, що на 462 000 гривень менше розміру, визначеного судом.


На звернення представника доплатити недостаючу суму, він отримав відмову.


До апеляційного суду було подано заяву про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду, яка була задоволена. Суд зобовʼязав Міністерство оборони в місячний термін надати звіт про виконання рішення суду.


Вже під час розгляду справи представник Міністерства оборони України надав документи про перерахунок одноразової грошової допомоги відповідно до прожитковому мінімуму 2024 року і повідомив про те буде здайснена доплата.


Comments


bottom of page