top of page

Стягнення Аліментів з Непрацюючої Особи | Сімейний Адвокат

Один з найактуальніших запитів з яким звертаються до Сімейного Адвоката залишається питання про стягнення аліментів. Нажаль, не всі батьки усвідомлюють свою відповідальність. І часто намагаються ухилитись від сплати аліментів, аргументуючи це відсутністю стабільного доходу.


сімейний адвокат київ, стягнення аліментів, адвокат по сімейним спорам Київ
Сімейний адвокат

Чи повинен батько дитини, який офіційно не працює чи є безробітним сплачувати аліменти?

Відповідно до чинного законодавства обов’язок щодо утримання дитини покладається на обох батьків. Тому відповідь є однозначною – звичайно, що повинен, адже розлучення, відсутність у батьків постійного заробітку чи заробітку взагалі не звільняють їх від відповідальності.

Але як стягнути аліменти з непрацюючого батька?

Звичайно, це може бути за згодою обох сторін, шляхом підписання відповідного договору.

Але як показує практика, частіше використовується все-таки інший варіант для вирішення даної ситуації - це звернення до суду із позовною заявою.

Для суду не відіграє ніякої ролі є особа працевлаштованою чи ні. Адже обов’язок надавати матеріальну допомогу своїй дитині є і у тієї, і у іншої. Проте принцип нарахування розміру аліментів буде дещо іншим.

Відповідно, якщо особа, яка має платити аліменти немає офіційних доходів, аліменти можна стягувати у твердій грошовій сумі. Таке поняття є умовним і означає чітко визначену суму. Тобто, у позовній заяві Ви самі вказуєте суму, яку вважаєте за необхідне стягнути з відповідача. Проте, слід пам’ятати, що сума повинна бути обґрунтована і підтверджена відповідними доказами.

При прийняті рішення, суд враховувати матеріальне становище відповідача на даний момент, стан його здоров’я, наявність інших осіб у нього на утриманні, неповнолітніх дітей, вагітної дружини тощо.

Варто зважати й на те, що суд оцінює матеріальне становище особи не лише виходячи із її заробітку. До уваги також береться вартість наявного у неї майна, розмір витрат на себе чи інших осіб тощо. Наприклад, відповідач скаржиться на скрутне матеріальне становище і в той самий час купує нерухомість/транспортний засіб чи їде на відпочинок. Таким чином, виходить, що витрати особи не відповідають рівню її доходу. Якщо даний факт буде підтверджено належними доказами, то суд стягне аліменти з такої особи у відповідному розмірі.


Також можливий варіант, коли батько немає офіційного статусу безробітного і на обліку у службі зайнятості не перебуває, тоді аліменти будуть розраховуватись виходячи із середньої заробітної плати в області за його місцем реєстрації.

Батько/мати Вашої дитини не виконує обов’язок щодо її утримання? Не зволікайте та звертайтесь до нас. Команда Подільського Юридичного Центру надасть Вам кваліфіковану правову допомогу -телефонуйте нам або просто зараз пишіть у ЧАТ!


Цікаво:


Comments


bottom of page