top of page

Стрічка новин! Зміни Щодо Призову Під Час Мобілізації Та Проходження Військової Служби!


28.06.2023 прийнято Верховною Радою та 29.06.2023 передано на підпис Президенту України Закон України №9342 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань пов’язаних із проходженням військової служби під час дії воєнного стану”.


ВАЖЛИВО: закон №9342 станом на 29.06.2023 не вступив силу та набуде чинності після його підписання Президентом України і оприлюднення в офіційних виданнях.


Законом вносяться наступні зміни:


І. Щодо мобілізації:


1. Відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації.


Скорочено перелік осіб, які можуть отримати відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації. Це стосується осіб, які мають родичів з інвалідністю.


Зокрема доповнюється частина І статті 23 закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" пунктом 11 зі словами "за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати".


Іншими словами, дотепер відстрочку від мобілізації можна було отримати за умов, що у військовозобов’язаного є рідні з інвалідністю І чи ІІ групи (дружина/чоловік - І-ІІІ група). Ця ж причина могла бути і підставою для звільнення з військової служби.


Після набуття чинності цього Закону, отримати відстрочку від призову під час мобілізації або ж звільнитися з військової служби, якщо є близький родич з інвалідністю, можна буде тільки за умови, що такі особи не мають інших працездатних осіб, які можуть їх утримувати.


2. Передбачена можливість переведення військовослужбовців строкової служби на військову службу за призовом під час мобілізації.


Військовослужбовці строкової служби, строк військової служби яких закінчився під час дії правового режиму воєнного стану та військову службу яких продовжено, та які під час дії воєнного стану вислужили не менше шести місяців, за їх власним бажанням можуть бути переведені на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.


3. Базова загальновійськова підготовка є обовʼязковою перед допуском до участі у бойових діях.


Військовослужбовці, які призвані на військову службу під час мобілізації, на особливий період, та які раніше не проходили військову службу в ЗСУ, інших військових формуваннях, проходять курс базової загальновійськової підготовки тривалістю не менше ніж один місяць.


Також вказано не допускати до участі у бойових діях військовослужбовців з числа призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, які не пройшли курс базової загальновійськової підготовки або не мають бойового досвіду.


ІІ. Зміни, що стосуються проходження військової служби


1. Виплата щомісячної додаткової винагороди.


  • військовослужбовцям, які беруть безпосередню участь у бойових діях - щомісячно буде виплачуватись додаткова винагорода від 30000 до 100000 гривень

  • військовослужбовцям, які у зв’язку з пораненням (контузією, травмою або каліцтвом), перебувають на лікуванні, або перебувають у відпустці для лікування після поранення (контузії, травми або каліцтва) у зв’язку із отриманням тяжкого поранення, або військовослужбовцям, які захоплені в полон, безвісно відсутні, інтерновані в нейтральні держави або є заручниками - щомісячно буде виплачуватись додаткова винагорода у розмірі 100000 гривень;

  • військовослужбовцям, які загинули (померли) внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва) - нараховуватиметься додаткова винагорода у розмірі 100000 гривень за місяць, у якому військовослужбовець загинув (помер);

  • військовослужбовцям, які у зв’язку з пораненням (контузією, травмою або каліцтвом), визнані ВЛК обмежено придатними або непридатними до військової служби з переоглядом через 6–12 місяців та зараховані у розпорядження відповідних командирів, протягом двох місяців з дня зарахування у розпорядження виплачується грошове забезпечення (без урахування додаткової винагороди) за останньою займаною посадою у повному обсязі;

  • після перебування у розпорядженні понад два місяці і до закінчення перебування у розпорядженні таким військовослужбовцям щомісячно виплачуватиметься оклад за військовим званням, надбавка за вислугу років та додаткова винагорода у розмірі 20100 гривень;

  • військовослужбовцям строкової військової служби - щомісячно виплачуватиметься додаткова винагорода у розмірі 6000 гривень;

  • курсантам вищих військових навчальних закладів, закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання, а також закладів вищої освіти, які мають у своєму складі військові інститути, факультети військової підготовки, кафедри військової підготовки, відділення військової підготовки, закладів фахової передвищої військової освіти, які перед зарахуванням на навчання не перебували на військовій службі або проходили строкову військову службу - щомісячно виплачуватиметься додаткова винагорода у розмірі 2350 гривень.

  • військовослужбовцям, які обіймають посади керівного та інструкторсько-викладацького складу у навчальних військових частинах (навчальних центрах, навчальних підрозділах) - щомісячно виплачуватиметься додаткова винагорода від 15000 до 30000 гривень з урахуванням їх рівня підготовки (кваліфікації).


До теми може бути цікаво:


2. Відпустка на підставі висновку ВЛК.


Військовослужбовцю на підставі висновку ВЛК може надаватися відпустка для лікування у зв’язку з хворобою або відпустка для лікування після поранення (контузії, травми або каліцтва) із збереженням грошового та матеріального забезпечення.


Загальний час безперервного перебування військовослужбовця в лікарні на лікуванні та у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою або у відпустці для лікування після поранення (контузії, травми або каліцтва) не може перевищувати чотирьох місяців підряд (крім випадків, коли законодавством передбачено більш тривалі строки перебування на лікуванні).


Примітка! Тривалість такої відпустки визначається характером захворювання, поранення (контузії, травми або каліцтва).


Після закінчення безперервного перебування на лікуванні та у відпустці для лікування у зв’язку з хворобою або у відпустці для лікування після поранення (контузії, травми або каліцтва) військовослужбовець підлягає огляду ВЛК для вирішення питання про придатність його до військової служби.


До теми може бути цікаво:


3. Щорічна основна відпустка.


Військовослужбовцям. Під час дії воєнного стану надається частина щорічної основної відпустки загальною тривалістю не більше 30 календарних днів, а також відпустка за сімейними обставинами та з інших поважних причин із збереженням грошового забезпечення тривалістю не більше 10 календарних днів.


Курсантам. Під час дії воєнного стану надається канікулярна відпустка: зимова – тривалістю не більше 10 календарних днів та літня – не більше 20 календарних днів.

Строковикам. Під час дії воєнного стану надається відпустка загальною тривалістю 30 календарних днів.Більше новин військового права у нашому телеграм каналі. Приєднуйся!


Живе обговорення проблем застосування військового права в телеграм каналі PURCEN. Приєднуйся до спільноти однодумців!

Comments


bottom of page