top of page

Стрічка Новин – Задоволено Черговий Позов У Перерахунку Військової Пенсії з 01.02.2020

Подільський юридичний центр активно захищає права та інтереси військових пенсіонерів, в тому числі і права на перерахунок пенсій, виходячи з розмірів грошового забезпечення станом на 01 січня 2020 року, у звʼязку зі зростанням прожиткового мінімуму.

перерахунок військових пенсій, військовий адвокат Київ, знайти адвоката по пенсіям


Про обставини перерахунку пенсії у звʼязку зі зміною прожиткового мінімуму, Ви можете детальніше ознайомитися за ПОСИЛАННЯМ


За позовом адвокатів Подільського юридичного центру в інтересах клієнта, Вінницький окружний адміністративний суд прийняв рішення, яким задовольнив позовні вимоги, та ухвалив:

- визнати протиправними дії та зобов’язати обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (військовий комісаріат) підготувати та направити до управління пенсійного фонду оновлену довідку про розмір грошового забезпечення станом на 29.01.2020 року, із зазначенням відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення, для проведення перерахунку основного розміру його пенсії.


Отже, суд першої інстанції визнав право Позивача на відповідний перерахунок та зобов’язав військовий комісаріат подати до управління пенсійного фонду оновлену довідку про розмір грошового забезпечення, що обраховуються шляхом множення відповідного тарифного коефіцієнту на прожитковий мінімум встановлений на 01 січня календарного року.


Не погодившись з даним рішенням суду, обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки оскаржив його в апеляційному порядку.

Проте в вересні 2022 року, за результатами апеляційного розгляду, Сьомий апеляційний адміністративний суд прийняв доводи юристів Подільського юридичного центру як обґрунтовані, та ухвалив постанову, якою апеляційну скаргу обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки залишити без задоволення а відповідне рішення Вінницького окружного адміністративного суду без змін.

Таким чином, суд апеляційної інстанції:

1) визнав правомірність рішення суду першої інстанції;

2) підтримав правову позицію клієнта та визнав його право на перерахунок пенсії, розрахованої із застосуванням прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2022.


Для відома, попередньо, з 01.01.2018 військові пенсії були перераховані виходячи з розміру посадового окладу і окладу за військове звання, розрахованих з прожиткового мінімуму для працездатних осіб станом на 01.01.2018, що становив 1762,00 гривень. Однак станом на 01.01.2020, 01.01.2021, 01.01.2022 прожитковий мінімум (який застосовується для обрахунку грошового забезпечення та пенсій) зріс до 2102,00 гривень. На практиці після перерахунку пенсії, на виконання рішення суду, її розмір збільшується на 30-35%.


Для отримання юридичної консультації Ви можете залишати свої питання в ЧАТ!


Все про перерахунок військових пенсій – за ПОСИЛАННЯМ.

Comments


bottom of page