top of page

Стислий Огляд Останніх Законодавчих Змін |Подільський Юридичний Центр

Ми підготували для Вас добірку нового законодавства України: прийнятих Верховною Радою України законопроектів, а також підзаконних актів.  • Договори про користування земельними ділянками с/г призначення, строк яких закінчився після введення воєнного стану, автоматично поновлюються на один рік.

  • Власники та користувачі земельних ділянок не несуть відповідальності за невикористання земельної ділянки.

На даний момент Закон передано на підпис Президенту України.

II. Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства на період дії воєнного стану» передбачає звільнення від сплати митних платежів за ввезення транспортних засобів на території України. Така пільга надається виключно громадянам України та не поширюється на транспортні засоби, які виготовлені в країні-агресорі. Закон очікує підпису Президента України.

III. Школярі, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2021/2022 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації. Вступ на навчання до вищих навчальних закладів у 2022 році здійснюється в особливому порядку, без використання результатів ЗНО, єдиного вступного іспиту та єдиного фахового вступного випробування. Детальніше з майбутніми змінами у вступній кампанії 2022 року можна ознайомитись у проекті Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України в сфері освіти», який направлено на підпис Президенту.

IV. Встановлено кримінальну відповідальність за несанкціоноване розповсюдження інформації про направлення, переміщення міжнародної військової допомоги в Україну, рух, переміщення або розміщення Збройних Сил України чи інших військових формувань України, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану. Передбачено покарання за розповсюдження, вчинене в умовах воєнного або надзвичайного стану, у вигляді позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років. Якщо розповсюджена інформація стосувалась ЗС України чи інших військових формувань України, то правопорушнику вже буде загрожувати позбавлення волі на строк від п’яти до восьми років Детальніше за посиланням.

V. Кабінет Міністрів України своєю постановою від 21 березня 2022 р. № 343 визначив, що у тих випадках, коли через бойові дії неможливо здійснити доставку пенсій та іншої грошової допомоги, то невиплачені суми пенсій та грошової допомоги повинні бути включенні до виплати у наступних виплатних періодах.

VI. Також Кабінетом міністрів було врегульовано деякі питання підготовки та допуску водіїв до керування транспортними засобами в період дії воєнного стану. Постановою було передбачено наступні особливості:

  • Отримання та обмін посвідчення водія здійснюється без подання відповідної медичної довідки.

  • Право керувати транспортними засобами категорій С, С1 надається особам, які мають посвідчення водія категорії В, за умови, що така особа має водійський стаж не менше трьох років та пройшли перепідготовку з практичного керування транспортними засобами категорій С, С1.

VII. Наказом Міністерства освіти і науки України «Про проведення атестації випускників закладів фахової передвищої, вищої освіти» від 21.03.2022 № 265 передбачено, що рішення про форми атестації здобувачів фахової передвищої, вищої освіти у 2022 році самостійно визначаються керівниками цих закладів.

VIII. Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг прийняла рішення про кардинальне спрощення процедури надання замовникам послуг з приєднання до електричних мереж низки об’єктів з урахуванням їх пріоритетності та стратегічної важливості для держави під час воєнного стану. Детальніше ознайомитись із текстом рішення можна за посиланням.


Якщо у Вас виникають питання, звертайтесь до нас у ЧАТ!

153 перегляди

Comments


bottom of page