top of page

Статус Українського Біженця в Польщі. Легалізація Перебування | Подільський Юридичний Центр

Що робити людям, які перетинають польський кордон, яким чином врегулювати своє правове становище?Наразі Польща не має спеціального законодавчого регулювання перебування на території Польщі громадян України, які були змушені виїхати з країни через агресію російської федерації. Уряд оголосив, що над його запровадженням ведеться інтенсивна робота.

І уряд, і місцеві органи влади зазначають, що враховуючи те, що кількість біженців щодня зростає, потрібні системні та довгострокові рішення. Вчора уряд мав представити проект спеціального закону (подібний до covid-закону), який має на меті створити спеціальне правове регулювання, що надає іноземцям ad hoc правову основу для легального проживання, зокрема для тих, хто має українське громадянство, які були змушені залишити країну походження внаслідок військових дій і в’їхали, маючи відповідний дозвіл на в’їзд, на територію Польщі.

Уряд планує, що закон буде ухвалено на засіданні Сейму в четвер або п'ятницю.

Планується, що мають бути врегульовані питання, медичного страхування, зокрема покриття всіх осіб, які мають право на медичну допомогу на території Польщі, питання освіти, визнання професійної кваліфікації, визнання освіти, переведення тих студентів, яким довелося перервати навчання до польських університетів, тощо.

Залежно від того, які нормативні акти будуть прийняті, ми будемо знати, як довго українці будуть захищені. Навряд чи це буде менше шести місяців, можливо до трьох років, як передбачають в ЄС.

Однак усі повинні пам’ятати, що тимчасовий захист – це тимчасовий захист. Він радше за все створюється для можливості поступового врегулювання свого правового становища в Польщі, так званий пільговий період для плавної легалізації свого перебування.

За загальним правилом, ті хто в’їхав або за візою, або за біометричним паспортом мають право перебувати в Польщі або протягом терміну дії візи, або протягом 90 днів. І це дає час подумати, що робити далі. І тут, мабуть, найкращим шляхом було б вжити заходів для отримання типового тимчасового перебування, якщо хтось планує почати роботу, або дозволу на тимчасове проживання у зв’язку з навчанням, якщо є плани на навчання.

コメント


bottom of page