top of page

Розірвання Шлюбу. Як розлучитись, Коли є Неповнолітні Діти? | Київ, Вінниця | Сімейний Адвокат

Коли сім’я розпадається – це завжди сумно. Особливо, якщо у такої пари вже є діти. Причин, з яких подружжя вирішує розлучитись існує безліч: від зради до різних поглядів на життя, виховання дитини тощо. Цей процес досить нелегкий та емоційний для всіх сторін, які причасні до нього. Але саме в такий період життя, потрібно приборкати всі емоції та знайти правильний вихід із ситуації, детально вибудувати свій алгоритм дій.

Тож виникає перше логічне запитання: як розірвати шлюб, коли є малолітні чи неповнолітні діти?Оскільки держава, в першу чергу, захищає інтереси дітей і здійснює певні заходи щодо їх забезпечення, то подружжя, у яких є діти віком до 18 років, має право розірвати шлюбні відносини лише в судовому порядку. Відповідно, існує два способи розірвання шлюбу: за спільною заявою подружжя чи за позовом одного із них.

Як розлучитися, коли є неповнолітні діти, але обидва з подружжя цього бажають?

Що ж, подружжя має право подати заяву до суду і така справа буде розглядатись в окремому провадженні, тобто у спрощеному судовому порядку. Що це означає? Такий розгляд полягає в тому, що суд не буде з’ясовувати причини розлучення та надавати строк для примирення. У суді потрібно буде лише підтвердити, що бажання розірвати сімейні стосунки є добровільним та взаємним.

Необхідно також зазначити, що перед тим як подавати таку заяву, потрібно подбати й про майбутнє дітей після розлучення, а саме: про визначення їх місця проживання Чи Враховується Думка Дитини При Визначенні Місця Їі Проживання Після Розлучення? та про сплату аліментів на їх утримання АЛІМЕНТИ ЯК ПРАВО ДИТИНИ НА ГІДНИЙ РІВЕНЬ МАТЕРІАЛЬНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ. Таким чином, Ви подбаєте про подальшу долю дітей.

Але як розлучитися, коли один з пари проти?

В такому разі, Вам також необхідно звернутись із відповідною заявою до суду, але розгляд відбуватиметься дещо інакше. У такій справі про розірвання шлюбу суд може зупинити розгляд справи і призначити подружжю строк для примирення, який не може перевищувати шести місяців. Але, хочемо наголосити, що це лише право суду, а не його обов’язок. Шлюб буде розірвано, якщо суд встановить, що подальше спільне життя суперечить інтересам даних осіб чи їх дітей.

Варто додати, що з 2010 року , особам, які розірвали шлюб в судовому порядку, свідоцтво про розірвання шлюбу не видається. На сьогоднішній день документом, що підтверджує факт розірвання шлюбу є рішення самого суду. І з моменту, коли таке рішення набирає законної сили, шлюб вважається офіційно припиненим.


Якщо Вам потрібна допомога кваліфікованого сімейного адвоката - Звертайтесь до нас за телефоном чи пишіть у Чат!


Вас може зацікавити:

Comments


bottom of page