Пільгова Вислуга Повинна Враховуватися При Призначенні Військової Пенсіі | Військовий Адвокат

На сьогодні є актуальним питання набуття права військових на призначення пенсії за вислугу років згідно норм Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з зарахуванням до вислуги років, що дає право на призначення пенсії, загальної вислуги років, до якої входить як календарна, так і пільгова.


До прикладу, у Вас на момент звільненні загальна вислуга років становить 27 років 03 місяці 06 днів, з яких: календарна вислуга років – 21 рік 02 місяці 6 днів та пільгова вислуга років (миротворчі місії, АТО…..) – 06 років 1 місяць 12 днів.

При цьому, Вам відмовляють у призначенні пенсії з мотивів того, що в Законі №2262-XII не вказано, що пенсію за вислугу років можна призначати особам, що звільнені зі служби з 01.10.2018 до 30.09.2019 при наявності вислуги 24 календарних роки і більше, обчисленої на пільгових умовах. Вказаним Законом чітко передбачено, що пенсія за вислугу років призначається при наявності 24 календарних роки і більше, та міститься виключний перелік періодів служби, які враховуються в календарну вислугу років. А тому у особивідсутнє право на призначення пенсії за вислугою років з урахуванням пільгової вислуги років, оскільки така особа не має встановленої пунктом "а" частини першої статті 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" календарної вислуги років.

Такої позиції притримувалися як військові частини, які мають обов’язок провести розрахунок вислуги років для призначення пенсії та видати звільненому військовому довідку про розмір грошового забезпечення (за останні 24 місяці підряд перед місяцем звільнення) для призначення пенсії, так і обласні військові комісаріати, які приймають заяви від звільнених військових про призначення пенсії та мають обов’язок сприяти в збирані документів звільненому військовому для призначення пенсії і підготувати і направити подання до територіального управління пенсійного фонду в області для призначення пенсії, і органі Пенсійного фонду України.

Судова практика з цього питання також різнилася та повсякчас змінювалася.

Однак 03.03.2021 Верховний Суд фактично поставив крапку в правовому підході до вирішення спорів зазначеної категорії, сформувавши правовий висновок, який дає практичну можливість в судовому порядку захистити своє право на пенсію.

Зокрема, Верховний Суд у складі суддів об`єднаної палати Касаційного адміністративного суду, переглядаючи в касаційному порядку справу №805/3923/18-а, в постанові від 03.03.2021 сформулював наступні правові висновки:

«Основним актом, на підставі якого здійснюється обчислення періоду проходження військової служби для зарахування його до стажу є Закон N2262-XII. Пільгове обчислення періоду проходження військової служби є похідним від визначальної підстави і може визначатись іншими підзаконними нормативно-правовими актами, зокрема, Постановою №393. Можливість пільгового обчислення вказаного періоду пов`язується, насамперед, зі спеціальним статусом, якого особи набули в результаті виконання відповідної роботи, яка визначена у законодавчому порядку. А тому суд першої інстанції дійшов правильного висновку про наявність у позивача права на призначення пенсії за вислугу років із зарахуванням на пільгових умовах часу проходження служби, протягом якого позивач брав участь в антитерористичній операції».

Таким чином, Верховний Суд прийшов до висновків, що для набуття права на призначення пенсії за вислугу років на підставі Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», враховується як календарна, так і пільгова вислуга років в сукупності.

Що потрібно знати, при зверненні для призначення пенсії:

1. Військова частина, з якої Ви звільненні в запас/відставку, має підготувати та надати Вам наступні документи:

- Розрахунок вислуги років для призначення пенсії;

- Довідку про розмір грошового забезпечення для призначення пенсії (має містити відомості про розмір Вашого грошового забезпечення за останні 24 місяці підряд перед місяцем звільнення).

2. Ви подаєте до обласного військового комісаріату (на даний час – обласний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки) заяву про призначення пенсії, до якої долучаєте відповідний пакет документів.

3. Обласний військовий комісаріат готує подання на призначення Вам пенсії, яке разом з сформованим пакетом документів направляє до Головного управління Пенсійного фонду України в області для призначення пенсії.

4. Головне управління Пенсійного фонду України в області приймає рішення про призначення пенсії.

На практиці, фактично з первинного етапу, тобто з військової частини, Ви отримуєте відмову у вчиненні відповідних дій.

А тому, по суті, на даний час захисти своє право на призначення пенсії, можливо лише в судовому порядку.

Якщо у Вас виникли труднощі з подібного питання, звертайтеся, ми Вам зможемо допомогти!

Наш телефон та Чат

Корисні посилання:

- рішення Верховного суду

ВАМ БУДЕ ЦІКАВО:

- Посадовий Оклад Мав Зростати з Прожитковим Мінімумом. Скільки Не Доплатили?

- Чи Законно Знімають З Квартирної Черги?

- Вихідна Допомога. Які Періоди Служби Повинні Враховуватися?

  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon

Ми добиваємось повернення витрат на правничу допомогу!

Військовий адвокат, безкоштовна консультація військового юриста, военный адвокат, военный юрист, консультация военного юриста, хороший военный адвокат, консультації військовослужбовців онлайн, безкоштовна консультація військовослужбовців, адвокат для військовослужбовців, військовий адвокат Київ, Одеса, Дніпро, Львів, консультація військового юриста, безкоштовна консультація військовослужбовців, адвокат для военнослужащего, адвокат по уголовным делам Киев, Винница, Одеса, уголовный адвокат, где найти хорошего адвоката, лучшие адвокаты винницы, военный адвокат украина, военный адвокат харьков, военный адвокат, військовий адвокат, адвокати вінниці, найкращий адвокат вінниці, військові адвокати, где найти хорошего адвоката, адвокаты киева, адвокат по уголовным делам киев винница, специалист по интеллектуальной собственности, адвокат интеллектуальная собственность, lawyer on intellectual property, ukrainian law firm in intellectual property, intellectual property ukraine lawyer, Lawyer in intellectual property, ukrainian lawyer, адвокат інтелектуальна власність вінниця, адвокат з інтелектуальної власності, юридична компанія інтелектуальна власність, юрист по інтелектуальній власності, інтелектуальна власмність адвокат, інтелектуальна власність , адвокат Київ, адвокат по ДТП, юрист ДТП, адвокат звернення до Європейського суду з прав людини, адвокат по ЄСПЛ, юридические услуги Винница, Юридичні послуги Вінниця, Вінницькі найкращі адіокати, юридична консультація у Вінниці, интелектуальная собственность в Украине, юридическая компания по интелектуальной собственности, лучшие адвокаты Винницы, ТОП 10 адвокатов Винницкой области Винницы, юридическая консультация предприятия, адвокат по интелектуальной собственности,, семейный адвокат Винница, адвокат для военнослужащего, налоговый адвокат винница Адвокаты Киева, Адвокат по ДТП Киева, Адвокаты Киева Семейный Адвокат Киев, Семейный адвокат в Киевев, Военный Адвокат Киев, Найти хорошего адвоката в Киевев, Адвокат по Екстрадиции в Киевев, Екстрадиционеный Адвокат, Англоязычный адвокат Киев адвокат по екстрадиции, налоговый жадвокат, военный адвокат Киев, найти адвоката в Кивев, адвокаты киева, хороший адвокат по ДТП Киев, адвокат для предприятия, аадкокат Киев цена, лулчшие адвокаты киева, Адвокат по интеллелктуальной собственности