top of page

Пільгова Вислуга Надає Право На Вихідну Допомогу В ДПСУ | Подільський Юридичний Центр

Наявність загальної (календарної і пільгової) вислуги років 10 і більше є підставою для призначення та виплати одноразової грошової допомоги при звільненні. Верховний Суд задоволив касаційну скаргу Військового Адвоката.За обставинами справи, офіцер прикордонної служби при звільненні мав більше 10 загальної вислуги років. Проте військова частина відмовила у виплаті одноразової грошової допомоги при звільненні, передбаченої ст.15 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Таку бездіяльність частини офіцер оскаржив в судовому порядку. За рішенням суду першої інстанції військову частину було зобов’язано здійснити таку виплату. Проте апеляція скасувала таке рішення, через зазначення у внутрішньовідомчому акті про наявність 10 і більше років саме календарної вислуги, як підстави набуття права на виплату вихідної допомоги.

Висновки апеляційного суду були спростовані Командою Подільського юридичного центру. Колегія суддів Касаційного адміністративного суду в повному обсязі погодилась з доводами Військового адвоката щодо пріоритетності Закону над підзаконними актами та що питання права військовослужбовців на отримання грошового забезпечення чи різного виду допомог можуть бути визначені лише в законах, а не у внутрішніх наказах та розпорядженнях.

Оскільки Законом визначено, що необхідною умовою для набуття права на одноразову грошову допомогу при звільненні є саме 10 і більше років вислуги (без застережень про календарну вислугу років), то офіцер має право на таку виплату.

За результатом касаційного розгляду постанову апеляційного суду було скасовано, а рішення суду першої інстанції щодо призначення виплати вихідної допомоги - залишено в силі.


Не здійснили всі виплати при звільненні?


Звертайтесь до нас за телефоном чи пишіть у Чат!


Вас зацікавить:


Comments


bottom of page