top of page

Посилення Соцзахисту Дітей | Новини Сімейного Права | Подільський Юридичний Центр

1. Вдосконалення захисту прав дітей.

Напередодні Дня захисту дітей, який щороку святкується в Україні 1 червня, Кабінет Міністрів України ухвалив комплекс рішень, які стосуються системи захисту прав дитини.

Уряд ухвалив комплекс рішень, а це 4 законопроекти, 3 постанови, 2 розпорядження, які спрямовані на посилення соціального захисту сімей з дітьми, підтримку дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.Зокрема, проектами законів передбачено підвищення рівня державної підтримки сімей з дітьми:

- з 01.01.2022 пропонується підвищити розмір державної допомоги при народженні або усиновленні дитини з 41 280 грн до 50 000 гривень. Виплата допомоги хочуть проводити одноразово у розмірі 25 відсотків загального розміру допомоги, решта суми допомоги виплачуватиметься протягом наступних 36 місяців рівними частинами;

- з 01.01.2023 і в подальшому щороку з 1 січня збільшуватиметься розмір допомоги при народженні дитини на прогнозний показник зростання індексу споживчих цін;

- вдосконалити систему усиновлення дітей: встановити максимальну різницю у віці між усиновлювачем і дитиною, що не може перевищувати 45 років, а також запровадити обов’язкове навчання для кандидатів в усиновлювачі та інше.


2. Розлучитися стане простіше.

Депутатами пропонується виключити норми СК щодо неможливості пред’явлення позову про розірвання шлюбу протягом вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини.

Зокрема, пропонується виключити частину другу, третю, четверту статті 110 СК України, які регулюють питання неможливості пред’явлення позову про розірвання шлюбу протягом вагітності дружини та протягом одного року після народження дитини.

Також законопроектом пропонується доповнити статтю 111 СК України (заходи суду щодо примирення подружжя) частиною другою: «У випадку, коли причиною розірвання шлюбу є ознаки вчинення домашнього насильства, незалежно від результатів розгляду цивільних, кримінальних чи адміністративних справ щодо домашнього насильства, заходи, передбачені частиною першою цієї статті, судом не застосовуються».


Телефонуйте нам або просто зараз пишіть у ЧАТ!


12 переглядів

Comments


bottom of page