top of page

Порядок Отримання Статусу Учасника Бойових Дій | Супровід Військового Адвоката

Раніше право на отримання статусу учасника бойових дій мали особи, які брали участь в антитерористичній операції в Луганській та Донецькій областях. Проте з початком повномасштабного вторгнення Російської Федерації на територію України відбулися зміни. Сьогодні кожна особа, яка взяла до рук зброю з метою захисту своєї Батьківщини має право на отримання статусу учасника бойових дій. І не важливо скільки днів вона перебувала в районі бойових днів.


Як отримати статус УБД, військовий адвокат, консультація військового адвоката, військовий адвокат Київ

Порядок отримання статусу учасника бойових дій (УБД).

Для отримання статусу УБД необхідно надати:

 • довідку про безпосередню участь особи у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України;

Обов’язково один з таких документів:

 • витяг (копія) бойових донесень;

 • витяг (копія) журналів бойових дій (оперативних завдань, ведення оперативної обстановки);

 • витяг (копія) вахтових журналів, польотних листів;

 • витяг (копія) матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень, контузій, каліцтв.

Також можуть додаватися й інші документи, які підтверджують факт виконання особою бойових (службових) завдань, серед них:

 • копії рапортів командирів підрозділів (груп), екіпажів кораблів (катерів, суден забезпечення, літаків, вертольотів) про виконання бойових (службових) завдань (знищення, захват техніки або живої сили противника);

 • витяги з наказів Генерального штабу Збройних Сил України, командирів (начальників) органів військового управління, військових частин (органів, підрозділів), установ та закладів, Командувача об’єднаних сил, командувачів угруповань військ, командирів оперативно-тактичних угрупувань про прибуття (вибуття) до (з) районів виконання бойових (службових) завдань;

 • витяги з наказів (по стройовій частині) командирів (начальників) органів військового управління, військових частин (органів, підрозділів), установ та закладів угрупувань про прибуття (вибуття) до (з) районів виконання бойових (службових) завдань;

 • документи про направлення у відрядження до (з) районів виконання бойових (службових) завдань та інші;


Існують такі способи подання документів для отримання статусу УБД:

 1. Командир військової частини (органу, підрозділу) подає на розгляд до комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій вищезазначені документи.

 2. Особисто військовослужбовцем. Для цього необхідно звернутися з рапортом до командира військової частини (органу, підрозділу) про надання необхідного пакету документів (які вказані вище). З отриманим пакетом документів та рапортом (заявою) звернутись до відповідної комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій.

 3. Через ТЦК та СП, якщо особа звільнена з військової служби. В такому випадку необхідно подати до ТЦК та СП за місцем реєстрації:

 • заяву щодо розгляду документів на комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій;

 • пакет документів, який необхідний для отримання статусу УБД (зазначений вище).


ТЦК та СП зобов’язаний оформити документи та надіслати на розгляд Комісії з питань розгляду матеріалів про визнання учасниками бойових дій.

Комісія вивчає документи і у місячний термін приймає рішення щодо надання статусу УБД або відмови у наданні такого статусу.

Пам’ятайте, що рішення про відмову повинне бути обґрунтованим, в іншому випадку Ви завжди можете його оскаржити в судовому порядку.


Якщо Вам потрібна консультація військового юриста, звертайтеся до нас в ЧАТ просто зараз!Comments


bottom of page