Порушення Прав Людини у Діяльності Федерацій Спорту в Україні | Адвокат у Спорті | PLCenter

Олімпійська хартія проголошує те, що заняття спортом - одне з прав людини. Кожен повинен мати можливість займатися спортом, без будь-якої дискримінації, в дусі Олімпізму, взаєморозуміння, дружби, солідарності та чесної гри.

Федерація волейболу України на думку автора займаючи монопольне становище щодо організації професійних змагань з волейболу в Україні, в незаконний корупційний спосіб надає незаконні переваги навчальному комунальному закладу та у дискримінаційний спосіб обмежує права людини на вільний вибір місця праці та проживання.Так, у червні 2019 року Виконком ГО ФВУ на своєму засіданні затвердив Регламент змагань з волейболу в Україні сезону 2019-2020, доповнивши його на відміну від попередніх років пунктом 7.12.

Згідно абзацу першого вказаного пункту гравець, який відрахований незалежно від причини із дитячо-юнацької спортивної школи, училища фізичної культури, дитячого ліцею або іншого державного, комунального спортивного закладу, в якому готують гравців для національних збірних, збірних областей, має право на перехід до іншого, ніж в якому грає на період навчання, клубу, за умови сплати спортивному закладу, де він навчався, компенсації (благодійного внеску, внеску на розвиток спорту тощо) тільки один раз у розмірі 100 000 гривень до проходження поточної Мандатної комісії.

Така вимога є дискримінаційною по відношенню до молодих спортсменів, які виступають за клуби та одночасно проходять навчання.

Виконкомом ФВУ фактично обмежує право людини, передбачене статтею 43 Конституції України на вільний вибір місця роботи, яким в професійного спортсмена може бути лише волейбольний клуб. У волейбольному клубі ж він може професійно зростати лише приймаючи участь у змаганнях.

Про упереджене ставлення до спортсменів в інтересах навчальних закладів, свідчить розмір компенсації, яку зобов'язаний сплатити учень 100000 гривень!

Для функціонерів з ФВУ є очевидним, що для молодої людини у 18 років така сума є непідйомним тягарем. Для порівняння, при переході гравця з одного клубу до іншого, згідно п.7.7. цього ж регламенту клуб-реципієнт має сплатити вдвічі менше - 50000 грн.

Слід звернути увагу й на світову практику вирішення спорів такої категорії. За аналогічних обставин, у справі Francelino da Silva Matuzalem проти FIFA, Федеральний суд Швейцарії 27.03.2012 прийняв рішення у справі 4А_558/2011, яким скасував рішення Спортивного арбітражного суду (CAS, Лозанна) та вказав, що заборона у професійній діяльності спортсмена через несплату компенсаційних виплат за перехід із клубу в клуб, є порушенням прав людини. Така заборона не може грунтуватися на економічному інтересі Федерації чи її членів, відповідно вона є невиправданою.

Крім того, стаття 24 Конституції України передбачає, що громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом. Нехтуючи вказаною нормою Конституції України п.7.12 Регламенту ставить спортсменів у гірше становище порівняно з іншими спортсменами, які не проходили навчання у спеціалізованих спортивних школах.

. Пункт 7.12 Регламенту, враховуючи що єдиним джерелом доходу спортсмена є участь в складі волейбольного клубу у змаганнях, фактично зобов'язує його на примусову працю у спортивному клубі при навчальному закладі, що є грубим порушенням не тільки згаданої статті 43 Конституції України, а й статті 4 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Зобов'язання спортсменів сплачувати кошти на рахунок третьої сторони у вигляді благодійної допомоги не є предметом діяльності Федерації волейболу України як громадської організації. Це по суті є втручанням у приватне життя спортсменів, що є порушенням статті 8 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Більше того слід звернути увагу й на інші абзаци пункту 7.12 Регламенту, якими передбачене фактично рабство молоді до 18 років у вигляді заборони переходу до інших клубів в межах трирічного терміну.


Подільський Юридичний Центр надає консультації та захищає права як спортсменів так і Федерацій спорту.

Телефонуйте прямо зараз! Контакти за посиланням.

  • Facebook Social Icon
  • LinkedIn Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon

Ми добиваємось повернення витрат на правничу допомогу!

Військовий адвокат, безкоштовна консультація військового юриста, военный адвокат, военный юрист, консультация военного юриста, хороший военный адвокат, консультації військовослужбовців онлайн, безкоштовна консультація військовослужбовців, адвокат для військовослужбовців, військовий адвокат Київ, Одеса, Дніпро, Львів, консультація військового юриста, безкоштовна консультація військовослужбовців, адвокат для военнослужащего, адвокат по уголовным делам Киев, Винница, Одеса, уголовный адвокат, где найти хорошего адвоката, лучшие адвокаты винницы, военный адвокат украина, военный адвокат харьков, военный адвокат, військовий адвокат, адвокати вінниці, найкращий адвокат вінниці, військові адвокати, где найти хорошего адвоката, адвокаты киева, адвокат по уголовным делам киев винница, специалист по интеллектуальной собственности, адвокат интеллектуальная собственность, lawyer on intellectual property, ukrainian law firm in intellectual property, intellectual property ukraine lawyer, Lawyer in intellectual property, ukrainian lawyer, адвокат інтелектуальна власність вінниця, адвокат з інтелектуальної власності, юридична компанія інтелектуальна власність, юрист по інтелектуальній власності, інтелектуальна власмність адвокат, інтелектуальна власність , адвокат Київ, адвокат по ДТП, юрист ДТП, адвокат звернення до Європейського суду з прав людини, адвокат по ЄСПЛ, юридические услуги Винница, Юридичні послуги Вінниця, Вінницькі найкращі адіокати, юридична консультація у Вінниці, интелектуальная собственность в Украине, юридическая компания по интелектуальной собственности, лучшие адвокаты Винницы, ТОП 10 адвокатов Винницкой области Винницы, юридическая консультация предприятия, адвокат по интелектуальной собственности,, семейный адвокат Винница, адвокат для военнослужащего, налоговый адвокат винница Адвокаты Киева, Адвокат по ДТП Киева, Адвокаты Киева Семейный Адвокат Киев, Семейный адвокат в Киевев, Военный Адвокат Киев, Найти хорошего адвоката в Киевев, Адвокат по Екстрадиции в Киевев, Екстрадиционеный Адвокат, Англоязычный адвокат Киев адвокат по екстрадиции, налоговый жадвокат, военный адвокат Киев, найти адвоката в Кивев, адвокаты киева, хороший адвокат по ДТП Киев, адвокат для предприятия, аадкокат Киев цена, лулчшие адвокаты киева, Адвокат по интеллелктуальной собственности