top of page

Поранення Військовослужбовця. Частина 4. Огляд МСЕК | Військовий Адвокат

Завершальний крок №4 в алгоритмі підготовки документів для отримання одноразової грошової допомоги при пораненні, травмуванні військовослужбовця – це огляд МСЕК. Де взяти направлення на такий огляд? Які документи необхідно подати до МСЕК? Як проходить огляд та переогляд в умовах війни? Яким чином висновок МСЕК впливає на розмір виплати?Крок IV. Огляд МСЕК.


Хто дає направлення на огляд МСЕК?

Згідно з п.3 Положення про порядок, умови та критерії встановлення інвалідності експертиза з метою встановлення групи інвалідності / чи ступінь втрати працездатності здійснюється за направленням відповідного лікувально-профілактичного закладу охорони здоров'я.

Тобто, це військово-медичні або цивільно-медичні заклади, госпіталі, лікарні, де військовослужбовець проходив лікування або реабілітацію внаслідок отриманої травми, поранення, контузії чи захворювання.

Якщо ж до звільнення зі служби огляд МСЕК не був пройдений направлення на огляд МСЕК надають районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (колишні військкомати) (п.11 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки).


Які документи необхідно подати до МСЕК?

Під час надходження направлень на огляд МСЕК виокремлює ТРИ категорії військовослужбовців для проведення відповідного огляду:


І. Для встановлення групи інвалідності/ступеню втрати працездатності військовослужбовцям, які отримали поранення, контузії, каліцтва або захворювання, серед іншого, під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України необхідні наступні документи:


1) документи про звернення за медичною допомогою із зазначенням обставин одержання поранення, контузії, каліцтва (виписні епікризи, виписки з медичних карток, медичні довідки, виписок з облікових медичних журналів чи книг, протоколів огляду, результатів діагностичних досліджень, тощо);


2) документів, що підтверджують безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України* або відповідна постанова ВЛК.


* Наразі такий документ не визначений чинним законодавством. В якості такого документу можуть виступати грошовий атестат, довідка про нарахування та виплату додаткових видів грошового забезпечення, в яких є відомості про нарахування додаткової винагороди в розмірі 30 000 гривень/ 100 000 гривень, згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №168 від 28 лютого 2022 року, видані військовою частиною.


ІІ. Для встановлення ступеню втрати працездатності військовослужбовцям і військовозобов'язаних у разі втрати здоров'я внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання, одержаного у період проходження військової служби (зборів) подається копія свідоцтва про хворобу, виданого внаслідок огляду ВЛК, в якому наявні діагноз та постанова ВЛК про причинний зв’язок захворювання (поранення, травми, контузії, каліцтва) (пункт 11 Свідоцтва) та Постанова ВЛК про придатність до військової служби (пункт 12 Свідоцтва).


ІІІ. Для встановлення групи інвалідності колишніх військовослужбовців у зв’язку з втратою здоров’я через перебуванням на фронті або з виконанням ними інших обов'язків військової служби надаються документи, видані військово-лікувальними закладами (витяги з постанови ВЛК, виписні епікризи, виписки з медичних карток, медичні довідки, виписок з облікових медичних журналів чи книг, протоколів огляду, результатів діагностичних досліджень, тощо), а також інші документи, що підтверджують факт отримання поранення (захворювання).


Як відбувається огляд та переогляд в умовах війни?


На час війни процедура огляду МСЕК зазнала деяких змін:


1) Якщо немає можливості прибути на огляд до визначеної МСЕК, такий огляд може пройти заочно без безпосередньої участі військовослужбовця. В такому випадку документи для проходження огляду можуть бути направленні через АТ «Укрпошта» (бажано цінним листом з описом вкладення та повідомленням про вручення). Крім того, огляд може бути проведений будь-якою найближчою МСЕК (з урахуванням спеціалізації) незалежно від місця реєстрації, проживання або перебування заявника.


2) У разі неможливості пройти повторний огляд МСЕК, строк якого припав на період війни, такий переогляд переноситься на строк після припинення або скасування воєнного стану, але не пізніше шести місяців після його припинення або скасування.


Яким чином висновок МСЕК впливає на розмір виплати?

Розмір одноразової грошової допомоги напряму залежить від встановленої групи інвалідності/ ступеню втрати працездатності.


До прикладу, у разі встановлення військовослужбовцю І групи інвалідності внаслідок виконання обов’язків військової служби (захисту Батьківщини) передбачена виплата у розмірі 400-кратного прожиткового мінімуму на 1 січня календарного року (992 400 гривень у 2022 році);

ІІ групи інвалідності – 300 - кратного прожиткового мінімуму на 1 січня календарного року (744 300 гривень у 2022 році);

ІІІ групи інвалідності – 250 – кратного прожиткового мінімуму на 1 січня календарного року (620 250 гривень у 2022 році).

встановлення ступеню втрати працездатності - у розмірі, що визначається у відсотках від 70-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року (максимальний розмір 173 670 гривень у 2022 році).


Маєте питання до Військового Адвоката? Звертайтесь просто зараз в ЧАТ!


3 229 переглядів

Commentaires


bottom of page