top of page

Пом'якшено Відповідальність За Порушення Правил Водіння, Польотів, Кораблеводіння Для Військових

Набирає чинності Закон України "Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінально-виконавчого кодексу України щодо удосконалення положень чинного законодавства в частині кримінальної відповідальності за скоєння військових кримінальних правопорушень, пов'язаних із порушеннями правил експлуатації бойових чи спеціальних машин, виконання польотів чи підготовки до них, кораблеводіння", яким помякшено відповідальність військовослужбовців за порушення правил водіння або експлуатації машин, порушення правил кораблеводіння, а також за порушення правил польотів та підготовки до них.До прикладу, якщо раніше відповідальність за порушення правил водіння передбачала позбавлення волі строком від двох до пяти років, то зараз карається

  • службовим обмеженням на строк до одного року або

  • обмеженням волі на строк від одного до трьох років, або

  • триманням у дисциплінарному батальйоні до одного року, або

  • позбавленням волі на строк від одного до п’яти років

Тобто з'явилися альтернативні види покарання такі як службове обмеження. Нагадаємо, службове обмеження полягає в тому, що упродовж скажімо року військовослужбовець не може бути підвищений за посадою, йому не може бути присвоєно чергове військове звання, а з грошового забезпечення здійснюється відрахування в дохід держави від 10 до 20 відсотків. Однак військовослужбовець продовжує проходити військову службу.


Статті 416 та 417 Кримінального кодексу України викладені в новій редакції і виглядатимуть так:"Стаття 416. Порушення правил польотів або підготовки до них

1. Порушення правил польотів або підготовки до них, а також порушення правил експлуатації літальних апаратів, що спричинило потерпілому тяжкі тілесні ушкодження або завдало матеріальної шкоди у великому розмірі, -

караються службовим обмеженням на строк до одного року або обмеженням волі на строк до двох років, або триманням у дисциплінарному батальйоні на строк до одного року, або позбавленням волі на строк від двох до семи років.

2. Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, що спричинило катастрофу або інші тяжкі наслідки, -

карається службовим обмеженням на строк до двох років або обмеженням волі на строк до п’яти років, або триманням у дисциплінарному батальйоні на строк до двох років, або позбавленням волі на строк від п’яти до п’ятнадцяти років.

Примітка. Матеріальною шкодою у великому розмірі у статтях 416 і 417 цього Кодексу вважається шкода, яка у шістсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Тяжкими наслідками у статтях 416 і 417 цього Кодексу вважаються наслідки, які полягають у заподіянні матеріальної шкоди (збитків) у вигляді безповоротної втрати літального апарату, корабля або якщо вартість відновлення (ремонту) літального апарату, корабля у шістдесят тисяч і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.


Стаття 417. Порушення правил кораблеводіння

1. Порушення правил кораблеводіння, що спричинило потерпілому тяжкі тілесні ушкодження або завдало матеріальної шкоди у великому розмірі, -

карається службовим обмеженням на строк до одного року або обмеженням волі на строк до двох років, або триманням у дисциплінарному батальйоні на строк до одного року, або позбавленням волі на строк від двох до семи років.

2. Діяння, передбачене частиною першою цієї статті, що спричинило загибель людей або інші тяжкі наслідки, -

карається службовим обмеженням на строк до двох років або обмеженням волі на строк до п’яти років, або триманням у дисциплінарному батальйоні на строк до двох років, або позбавленням волі на строк від п’яти до п’ятнадцяти років".


Як бачимо в цих статтях зявилося більш мяке покарання у вигляді службового обмеження. Нагадаємо, що службове обмеження може бути призначене від шести місяців до двох років. Це вирішує суд.

Comments


bottom of page